کد خبر: 5188
15/11/03 - 10:58 ب.ظ

همایش ‘نهضت، ما زنده ایم’ روز سه شنبه با حضور دانش آموزان دختر دیر استان بوشهر درسالن شهید حکیمی این شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، مسئول بسیج دانش آموزی شهرستان دیر دراین همایش گفت: هدف اجرای نهضت، ما زنده ایم برای احیای هویت دینی، دفاع از ارزش های اسلامی، انقلاب و فرهنگ ملی کشور در بین دختران ایران اسلامی است.
یونس شعرانی ترویج فرهنگ عفاف و حجاب گامی مهم در استحکام بنیاد خانواده دانست و افزود: دختران جوان و نوجوان نسل امروز باید با تاسی از حضرت زینب(س) در سخت ترین شرایط دست از حجاب، ولایتمداری، مقاومت و دفاع از ارزش ها نکشند و تا پای جان مبارزه کنند که این مهم می تواند باعث بالندگی آنان در جامعه باشد.
وی عفاف، حجاب، دشمن شناسی و ولایتمداری را از مهم ترین اهداف این همایش خواند و اظهارکرد: با برگزاری این برنامه به دنبال ارزش گذاری و پایبندی به مساله حجاب و عفاف در جامعه هستیم.
مسئول بسیج دانش آموزی شهرستان دیر اجرای امر به معروف و نهی از منکر را از واجبات دینی برشمرد و تصریح کرد: یکی از مهمترین فریضه های دینی احیای امر به معروف و نهی از منکر است و بر مسلمانان واجب است تا برادر و خواهر دینی خود را بخوبی و خیر دعوت کنند.
وی بیان کرد: دشمن با بهره گیری از ابزارهایی مانند ماهواره تلاش می کند تا بتواند سبک زندگی اسلامی مردم ایران را به فرهنگ غربی تغییر دهد که تحقق این مساله باعث سست شدن بنیان خانواده ها خواهد شد.
شعرانی گفت: این نهضت در مواجهه با فرهنگ تهاجمی غرب برای ارائه الگوهای برتر و نقش تاثیر گذار زن و دختر ایرانی به عنوان امیدی برای جهان معرفی می شود که نیاز است این نهضت پیش از پیش در میان دانش آموزام ما رواج پیدا کند.
امام جمعه موقت دیر در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد ۱۱۵ شهید و ۲۷ شهید دانش آموز شهرستان دیر گفت: حیات واقعی در پرتو ارزشهای الهی و قرآنی به وجود می آید.
حجت الاسلام ابراهیم بحرانی حفظ حیا و عفت را از نشانه های دینداری برشمرد و افزود: یکی از نشانه های حیا و عفت که می توانیم به وسیله آن دینداری خود را به نمایش بگذاریم، پوشش و چادر اسلامی برای زنان است.
وی از چادر به عنوان سنگر مستحکم در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن یاد کرد و ادامه داد: دشمن همواره تلاش می کند فرهنگ دینی و اعتقاد به خداوند را بین مردم تضعیف و با تضعیف سبک زندگی اسلامی و ترویج فرهنگ غربی در خانواده، مردم ایران را نسبت به اعتقادات و عقاید دینی کم رنگ کنند.
بحرانی گفت: نهضت، ما زنده ایم به منظور تقویت شجاعت، عطوفت، رعایت حجاب و عفاف در میان دختران ایران اسلامی که با الگو برداری از صبر و اسقامت حضرت زینب(س) برای موفقیت تلاش می کنند برگزار می شود.
وی افزود: آزادی فکر در اثر پوشش کامل برای انسان حاصل می شود و حیا، ارمغان پوشش کامل با چادر مشکی است، طوری که نفس انسان را از کارهای زشت حفظ می کند.
بندردیر در فاصله ۱۸۰ کیلومتری جنوب استان بوشهر قراردارد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32