کد خبر: 5174
15/11/03 - 6:15 ب.ظ

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان انزلی گفت: اگر احساس می ‌کنیم پوششی که مد نظر اسلام و رسول خدا(ص) بوده میان مسلمانان رعایت نمی ‌شود، زنگ خطری برای عفت و حیای جامعه اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین کریم عاشوری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان انزلی، با بیان اینکه انسان در پناه محافظ، احساس آرامش بیشتری دارد و پوشش اسلامی نیز نگهبان زن است و به زن آرامش می‌بخشد، اظهار کرد: جایگاه والای زن می‌طلبد که این گوهر آفرینش در صدف حجاب قرار گیرد تا ارزش‌ های انسانی‌ اش محفوظ بماند.

وی با اشاره به اینکه هرچه این پوشش کامل‌ تر شود درصد امنیت و حفاظت زنان بالاتر می‌رود، افزود: سختی حجاب، حق بیمه‌ای است که زن برای تأمین سلامت خود می‌پردازد، زیرا پوشش مانع نفوذ هوای نفس و نگاه‌های آلوده و افکار فاسد به حریم پاک زنان شده و زیبایی‌ها و ظرافت‌های جسمانی آنان را نیز از گزند سرما، گرما و آلودگی‌های هوا حفظ می‌کند و گوهر هستی زن در صدف پوشش محفوظ می‌ماند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندر انزلی با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در کشور باید اهمیت جایگاه زن در اسلام به ‌عنوان یک موضوع اعتقادی مطرح و بررسی شود، گفت: برای اینکه دختران ما به حجاب گرایش پیدا کنند باید اهمیت ارزشی حجاب برای نسل جوان جا بیفتد و دغدغه فرهنگی و اجتماعی دختران جوانمان باشد در این صورت زنان اجازه نمی‌دهند که از آنها استفاده ابزاری شود.

حجت الاسلام عاشوری با بیان اینکه اسلام دین جهانی است و بر این اساس میزان پوشیدگی باید بر مبنای دستورات اسلام باشد، اضافه کرد: اگر احساس می ‌کنیم پوششی که مد نظر اسلام و رسول خدا(ص) بوده میان مسلمانان رعایت نمی ‌شود، زنگ خطری برای عفت و حیای جامعه اسلامی است.

وی با بیان اینکه حجاب و عفاف جزو ضروریات دین هستند، افزود: در هیچ کجای تاریخ بی‌ عفتی و برهنگی را نمی ‌بینید و همواره به حیا و عفیف بودن تأکید شده است، چراکه عفاف و پوشش یک امر فطری و درونی است و همه انسان‌ها به‌طور خدادادی از صفت عفت برخوردارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندر انزلی حجاب را زمینه‌ساز اصلی رشد فضائل اخلاقی در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: ما باید با فرهنگ‌سازی دقیق و برنامه‌ریزی صحیح در سه حوزه فرد، خانواده و جامعه، فرهنگ عفاف و حجاب را نهادینه کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32