معاون امور بانوان استانداری قم:

حجاب تجلی‌های حیا و عفاف است

کد خبر: 5124
15/11/01 - 9:21 ب.ظ

معاون امور بانوان استانداری قم با اشاره به اینکه عفت یک صفت انسانی و تنها مختص به پوشش نیست گفت: حجاب تجلی‌های حیا و عفت است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب، معصومه ظهیری ، با اشاره اهمیت ویژه عفاف و حجاب در همه ادیان و تمدن‌ها، اظهار داشت: عفت یک صفت انسانی و تنها مختص به پوشش نیست و همه فعالیتها و رفتارهای انسان را در بر می‌گیرد.
 
معاون امور بانوان استانداری قم با بیان اینکه حجاب برای هر دوجنس زن و مرد توصیه شده است، افزود: حفظ حجاب و رعایت عفاف تنها مختص بانوان نیست و چشم پوشیدن از نامحرم مرد و زن ندارد و همه باید از نامحرم چشم پوشی کنند
.
وی در مورد مضرات نگاه بد، خاطرنشان کرد: نخستین مقدمه‌ای که موجب گناه کردن می‌شود نظر کردن به نامحرم است که گناه‌های متعددی را به دنبال خود می‌آورد.
 
ظهیری تصریح کرد: به طور قطع و یقین کسی که حیا و عفت داشته باشد حجاب نیز خواهد داشت زیرا حجاب یکی از تجلی‌های حیا و عفت است.
 
معاون امور بانوان استانداری قم با اشاره به اینکه عفت در گفتار، رفتار و برخورد با آحاد جامعه نمایان می‌شود، خاطرنشان کرد: حجاب از ضروریات دین و واجبات است و حجاب فلسفه ویژه‌ای در اسلام دارد که به هیچ وجه حجاب محدودیتی برای زنان نبوده است
.
ظهیری حیا و عفت را یکی از ویژگی‌های جامعه دیندار دانست و تاکید کرد: کسانی که با حجاب برتر در جامعه حضور پیدا می‌کنند از مصونیت بیشتری برخوردار هستند.
 
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32