کد خبر: 5095
15/10/31 - 9:45 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از بسیج، عطیه مقدم فر استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه زنان و خانواده گفت: قانونمند شدن مقوله عفاف و حجاب در جامعه موجب نظام­ مند ساختن و هدفمند کردن آن است. وی افزود: پر واضح است که نقش مدیریت اجتماعی، به ویژه تقنین، سیاست‎­گذاری­ ها و برنامه ‎­ریزی­ […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از بسیج، عطیه مقدم فر استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه زنان و خانواده گفت: قانونمند شدن مقوله عفاف و حجاب در جامعه موجب نظام­ مند ساختن و هدفمند کردن آن است.

وی افزود: پر واضح است که نقش مدیریت اجتماعی، به ویژه تقنین، سیاست‎­گذاری­ ها و برنامه ‎­ریزی­ های دستگاه ‎ها و نهاد های مختلف کشور، در نهادینه­ سازی حجاب یا بد حجابی در جامعه بسیار تعیین‎ کننده است.

این استاد دانشگاه  تصریح کرد: اگر مجموعه قوانین و اسناد بالا دستی از جمله مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف را ملاحظه ‎کنیم، به این نکته خواهیم رسید که در زمینه تقنین به هیچ عنوان دارای خلأ قانونی نبوده و حتی کوچک ترین موارد بی عفتی نیز از چشم تیزبین سیاستگذاران مغفول نمانده است و به تفکیک وظایف تمامی نهادها، دستگاه ها در قلمرو پوشش و لباس، اماکن، مراکز و مؤسسات، رسانه‌ها و هم چنین در قلمرو فضای سایبر به روشنی تبیین گردیده است.

مقدم فر در خاتمه اظهار داشت: یکی ازمشکلاتی که با آن روبرو هستیم عدم دغدغه مندی مسئولین نسبت به مقوله عفاف و حجاب است تا زمانی که فقدان اراده قوی و عزم جدی در میان مسئولان ارشد جهت گسترش فرهنگ عفاف ملاحظه شود و صرفاً با رویکردی سیاسی به قضیه بنگرند، این مسأله به این صورت به بحران مبدل خواهد شد و هیچ نهادی خود را متولی این امر نخواهد دید.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32