کد خبر: 5095
15/10/31 - 9:45 ب.ظ

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از بسیج، عطیه مقدم فر استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه زنان و خانواده گفت: قانونمند شدن مقوله عفاف و حجاب در جامعه موجب نظام­ مند ساختن و هدفمند کردن آن است. وی افزود: پر واضح است که نقش مدیریت اجتماعی، به ویژه تقنین، سیاست‎­گذاری­ ها و برنامه ‎­ریزی­ […]

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از بسیج، عطیه مقدم فر استاد دانشگاه و پژوهشگر حوزه زنان و خانواده گفت: قانونمند شدن مقوله عفاف و حجاب در جامعه موجب نظام­ مند ساختن و هدفمند کردن آن است.

وی افزود: پر واضح است که نقش مدیریت اجتماعی، به ویژه تقنین، سیاست‎­گذاری­ ها و برنامه ‎­ریزی­ های دستگاه ‎ها و نهاد های مختلف کشور، در نهادینه­ سازی حجاب یا بد حجابی در جامعه بسیار تعیین‎ کننده است.

این استاد دانشگاه  تصریح کرد: اگر مجموعه قوانین و اسناد بالا دستی از جمله مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه حجاب و عفاف را ملاحظه ‎کنیم، به این نکته خواهیم رسید که در زمینه تقنین به هیچ عنوان دارای خلأ قانونی نبوده و حتی کوچک ترین موارد بی عفتی نیز از چشم تیزبین سیاستگذاران مغفول نمانده است و به تفکیک وظایف تمامی نهادها، دستگاه ها در قلمرو پوشش و لباس، اماکن، مراکز و مؤسسات، رسانه‌ها و هم چنین در قلمرو فضای سایبر به روشنی تبیین گردیده است.

مقدم فر در خاتمه اظهار داشت: یکی ازمشکلاتی که با آن روبرو هستیم عدم دغدغه مندی مسئولین نسبت به مقوله عفاف و حجاب است تا زمانی که فقدان اراده قوی و عزم جدی در میان مسئولان ارشد جهت گسترش فرهنگ عفاف ملاحظه شود و صرفاً با رویکردی سیاسی به قضیه بنگرند، این مسأله به این صورت به بحران مبدل خواهد شد و هیچ نهادی خود را متولی این امر نخواهد دید.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32