کد خبر: 5054
15/10/30 - 10:39 ب.ظ

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان گفت: اگر در ادارات و دانشگاه‌ها شورای امر به معروف شکل گرفته آن را تقویت و اگر هنوز اقدام به تشکیل نشده این شورا باید تشکیل شود.

 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد عبدالهی نژاد شامگاه چهارشنبه در همایش قانون حمایت از آمران به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: همه باید با همکاری و همدلی معروفاتی را که در ادارات، دانشگاه‌ها و جامعه از بین رفته است را احیا کنیم که در این راستا باید سه کار اساسی انجام شود، نخست اینکه اگر شورای امر به معروف شکل گرفته آن را تقویت و اگر هنوز اقدام به تشکیل نشده باید تشکیل شود و بر اساس قانون حمایت از آمران به معروف و نهی از منکر این قانون لازم الجرا است.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر هنر است، افزود: در دومین کار نظر این است که در میان روسای دانشگاه‌ها که همان روسای شورای آمران به معروف هستند شورایی مرکزی تشکیل شود و در این زمینه اگر تفاوت دیدگاه داشته باشیم طبیعی است که ناملایماتی به وجود می‌آید.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان با بیان اینکه در ابتدای ورود دانشجو به دانشگاه باید منشور اخلاقی به دانشجو ارائه شود، خاطرنشان کرد: سومین راهکار قانون گسترش عفاف و حجاب است که امیدوارم این مسئله در بخش معروف دانشگاه اجرایی شود و همه ما نیز وظیفه داریم در این مسیر قدم برداریم.

احمد علی فروغی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوراسگان نیز با بیان اینکه اساتید به دلیل شرکت در بخش‌های آموزشی از وظیفه خود در مسئله امر به معروف غافل شده‌اند، تصریح کرد: عدم مشارکت بسیاری از اساتید در مسائل فرهنگی، عدم امکان انتخاب صحیح دانشجو جهت اعزام به اردوهای فرهنگی و عدم وجود اطلاعات کافی و تا حدودی دقیق جهت تشویق دانشجویان سبب برخی مسائل شده است که باید در این زمینه اقدامات و الزاماتی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه محول کردن بخشی از رسالت‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به اساتید سبب تعامل بیشتر اساتید و دانشجویان می‌شود، گفت: تصور عدم دخالت و مسئولیت‌پذیری اساتید در امور فرهنگی و اجتماعی می‌تواند عامل مهمی در تضعیف شخصیت اساتید در دانشگاه‌ها باشد و به نظر می‌رسد با اجرای این طرح حرمت اساتید در نزد دانشجویان بیشتر شود.

به گزارش تسنیم در حاشیه این همایش طی ابلاغ حکمی از سوی آیت‌الله سید یوسف طباطبائی نژاد امام‌جمعه اصفهان، رضا عقدایی معاون سیاسی استاندار اصفهان به سمت معاون سازمان‌ها و ادارات ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان نیز منصوب شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32