کد خبر: 5050
15/10/30 - 10:40 ب.ظ

امام جمعه کلاچای با تاکید بر رعایت حفظ حجاب به عنوان یک فریضه واجب الهی، عزت و کرامت زن مسلمان را در گرو حفظ عفاف و حجاب دانست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از  ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن لطیفی در خطبه های نماز جمعه این شهر با مهم خواندن مبحث عفاف و حجاب در جامعه که بی تردید به جلوگیری از ناهنجاری های اجتماعی در جامعه کمک شایانی می کند، گفت: همه باید تلاش کنیم تا این فریضه در جامعه نهادینه شود .
وی با بیان اینکه شأن و مقام زن با حجاب حفظ و صیانت می شود، افزود: برای در امان ماندن از آسیب های اجتماعی، زنان ما باید به این مهم به جد توجه داشته باشند و تنها در این صورت است که می توانند خود را در مقابل نامحرمان و ناپاکان حفظ کنند.
امام جمعه کلاچای با بیان اینکه آنچه امروز در غرب در مورد زنان شاهد هستیم چیزی جز ولنگاری و استفاده ابزاری از زنان نیست، تصریح کرد: اسلام به زن عزت، شرف و هویت بخشیده و این موضوع مهمی است که باید آن را در سرلوحه اندیشه و رفتار خود لحاظ کنیم و همه اینها موید آن است که اسلام به زن، عزت و کرامت بخشیده است.
حجت الاسلام لطیفی در بخش دیگری از سخنان خود به نشست حل بحران سوریه در وین اشاره و اضافه کرد: آمریکائی ها پس از کارشکنی های فراوان مجاب شدند حضور ایران را به عنوان یک کشور مهم و تاثیر گذار در منطقه بویژه در اوضاع سوریه بپذیرند.
وی با بیان اینکه این حضور ایران نشانگر اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در عرصه های ملی و بین المللی است، گفت: آینده سوریه باید از سوی خود مردم سوریه و در پای صندوق های رأی رقم بخورد و غربی ها نمی توانند اراده خود را بر ملت سوریه تحمیل کنند.
امام جمعه کلاچای بیان داشت: حل بحران سوریه تنها از طریق فرایند سیاسی امکان پذیر است و دشمنان ملت سوریه، نمی توانند با فشار و تهدید نظام سوریه را ساقط کنند.
وی ابراز امیدواری کرد که این نشست بتواند به آلام و دردهای ملت سوریه بعد از پنج سال جنگ و خونریزی پایان دهد.
وی در خاتمه سخنان خود با گرامیداشت ۱۳ آبان، این روز را نقطه عطف در تاریخ مبارزات ملت ایران علیه استکبار جهانی اعلام و خاطرنشان کرد: ملت ایران در این روز بزرگ و تاریخی، بار دیگر اوج وفاداری خود را به نظام اسلامی نشان خواهند داد و نفرت خود را علیه استکبار فریاد می زنند.
کلاچای در ۸۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32