مسوول هیأت پیروان عترت خواهران بندرانزلی: زنان مذهبی و محجبه انزلی به مسوولین اعتراض دارند

سکوت و سهل انگاری در زمینه حجاب و عفاف جایز نیست

کد خبر: 5042
15/10/30 - 10:10 ب.ظ

مسوول هیأت پیروان عترت خواهران بندرانزلی گفت: ما زنان محجبه ،مذهبی و هیأتی شهر به وضعیت پوشش زنان و دختران این شهر اعتراض داریم و از عملکرد مسوولین ناراضی هستیم.

 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسوول هیأت پیروان عترت خواهران بندرانزلی در گفت و گو با خبرنگار افق انزلی بیان کرد:به نظر بنده و هر فرد متدین دیگری پوشش ما در کشور و مشخصا در شهر بندرانزلی پوششی نیست که در شأن نظام مقدس جمهوری اسلامی باشد.

وی افزود: حجاب یک مساله کوچک و فردی نیست که بتوانیم به راحتی از کنار آن بگذریم ،اگر خانمهای با حجاب برای این موضوع اهمیت ویژه ای قاعلند به این دلیل است که علاوه بر تاثیرات فراوان برای رشد معنوی آنها در جامعه نیز آثار مثبتی خواهد داشت.

وی با ابراز ناخرسندی از وضعیت پوشش مردم بندرانزلی در روز عاشورا بیان کرد: ما با مشاهده وضعیت حجاب و عفاف در بندرانزلی تصمیم گرفتیم پارچه نوشته هایی را همراه با شعارهایی در زمینه حجاب با خود در روز عاشورا همراه کرده و جمعی از خواهران با حجاب بندرانزلی در پشت دسته برادران این شعارها را در معرض عموم به نمایش بگذاریم.

این فعال فرهنگی افزود: شاید این پارچه نوشته ها حتی از نوحه خوانی ها تاثیر گذارتر بودند ،چهره بعضی از خوانندگان این شعارها پس از مشاهده پارچه نوشته دیدنی بود و عکس العملهای جالبی نشان می دادند.

باید فعالیتهایی زیرساختی و عمقی در زمینه حجاب و عفاف صورت پذیرد

وی تاکید کرد: این فعالیت ما کار کوچکی بود و باید در این زمینه ها فعالیتهای تاثیرگذار و عمقی صورت پذیرد.

خوشپسند گفت: اینکه ما پشت سر آقایان و هیأت رزمندگان اسلام بندرانزلی حرکت نمودیم کار جدیدی نیست ، این کار ابتکار حضرت امام (ره) بوده است ،ایشان همواره خواهان حضور گسترده زنان در اجتماع بودند ،رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در رابطه با حضور زنان در لحظات مختلف انقلاب فرمودند که اگر حضور زنان نبود این حرکت بزرگ اسلامی به این صورت شکل نمی گرفت.

دسته های عزاداری تریبون تبلیغ دین اسلام هستند/مسوولین به پیشنهادات ما اهمیت ندادند

وی افزود: مجالس عزاداری و دسته های سینه زنی در ایام محرم یک تریبون گسترده برای تبلیغ اسلام ناب است و شرکت جمع کثیری از بانوان شهر در این دسته ها می تواند فرهنگ زنان عاشورایی را در جامعه تبلیغات نماید.

وی اظهار کرد: بنده برای حضور بیشتر بانوان در اجتماع و در ایام محرم پیشنهاداتی داشتم که متاسفانه همواره در این خصوص از جانب مسوولان بالا دست مخالفتهای صورت پذیرفت ،برای مثال یکی از این پیشنهادات این بود که خطبه حضرت زینب (س) در مرکز شهر خوانده شود و یا پخش شعارهایی در خصوص حجاب و عفاف صورت پذیرد و ده ها طرح و پیشنهاد دیگر که بسیاری از آنها به منصه ظهور نرسیدند.

مسوول هیأت پیروان عترت خواهران بندرانزلی در ادامه افزود: آن چیزی که اسلام از زن می خواهد گران بها بودن است ،ورود زنان مذهبی و محجبه این شهر به اجتماع در مناسبتهای مختلف می تواند تاثیرات زیادی بر جامعه بگذارد که متاسفانه در این خصوص نیز کم لطفی هایی انجام شده و شاید بخاطر عدم تکلیف شناسی بعضی از افراد و اشخاص باشد که مسایل کوچک و کم اهمیت را به موضوع مهمی همچون حجاب و عفاف ترجیح می دهند.

وی تاکید کرد:به فرمایش استاد شهید مطهری تاریخ مذهب ما تاریخی است که زن و مرد هردو در آن نقش دارند و هرکدام در جایگاه خودشان تاثیرگذارند و تاریخ اسلام خود به روشنی یادآور این موضوع می باشد.
 

مسوولان فرهنگی بیشتر شعار می دهند و کمتر عمل می کنند

زهرا خوشپسند در رابطه با خواسته های جمعی از خواهران محجبه و مذهبی شهر از مسوولین بیان کرد: البته ما در بندرانزلی فعالیتهای زیرساختی بسیاری را شروع نمودیم و جا دارد که از مسوولینی که در این زمینه حمایت کردند نهایت تشکر را داشته باشیم ،اما اینگونه فعالیتها نیازمند بودجه بیشتر و حمایت همه جانبه از طرف مسوولین ذی ربط می باشد.

وی افزود: حرف ما همان بیانات رهبر معظم انقلاب است که ایشان فرمودند مسوولان فرهنگی باید امور فرهنگی کشور توجه بیشتری داشته باشند.

وی تاکید کرد: بنده معتقدم با وجود اینکه سالها  از تذکرات رهبر معظم انقلاب در عرصه فرهنگ  می گذرد ،مسوولین ذی ربط فرهنگی در سطح کشور بیشتر شعارهای فرهنگی می دهند و ژست های خاص می گیرند ولی ما در عمل چیزی نمی بینیم.

این فعال فرهنگی اظهار کرد: دشمن از طریق امواج در تلاش است که یک استحاله فرهنگی به وجود بیاورد و میخواهد زیرساخت های فرهنگی مارا دگرگون کنند ،که مسوولین مربوطه باید هرچه سریع تر جلوی آن را بگیرند.

وی افزود:باید عملکرد رسانه های داخلی به گونه ای باشد که مردم بی حجابی و بی عفتی را منکر بدانند ولی متاسفانه عملکرد این رسانه ها بیانگر چنین چیزی نیست.

از عملکرد مسوولین راضی نیستیم

زهرا خوشپسند در پایان گفت: بنده اعلام می کنم که ما زنان محجبه ،مذهبی و هیأتی شهر به وضعیت پوشش زنان و دختران این شهر اعتراض داریم و از عملکرد مسوولین ناراضی هستیم ،بنده از مسوولان ذی ربط می پرسم که آیا حفظ حجاب از ضروریات هست یا نیست؟ اگر هست پس چرا جلو بی بند و باری ها ،جلوه گری ها و تبرج ها گرفته نمی شود؟ چرا نسبته به امنیت روانی جوانان بی اعتنا هستند و نسبت به نوع پوشش اعتراضی نمی کنند؟منتظر چه چیزی هستند آیا هنوز عمق فاجعه را لمس نکرده اند؟به نظر بنده هرچه در این زمینه سکوت و کوتاهی و سهل انگاری کردیم بس است ،ما توقع داریم و جز مطالبات زنان مذهبی شهر است که به این امر مهم پرداخته شود و در اولویت مسوولین قرار بگیرد. امیدوارم همه ما بتوانیم با عمل به دستورات و منویات مقام معظم رهبری در خصوص فرهنگ پاسدار ارزشهای دفاع مقدس و الگوی خوبی برای دیگران باشیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32