دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی تایباد:

دستورالعملهای عفاف و حجاب ادارات برگرفته از آموزه های قرآنی است

کد خبر: 5010
15/10/30 - 9:18 ب.ظ

دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی تایباد گفت: دستورالعملهای عفاف و حجابی که به ادارات ابلاغ شده است، برگرفته از آیات و آموزه های قرآنی است.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تایبادخبر، نشست تخصصی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان با موضوع بازخوانی دستورالعملهای درون و برون سازمانی عفاف و حجاب با حضور کارشناسان عفاف و حجاب ادارات شهرستان در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد برگزار شد.

حمزه آزاد در این نشست با تبیین اهمیت عفاف و حجاب از دیدگاه قرآن کریم ، پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) به بیان نظرات و دیدگاههای برخی از دانشمندان و صاحب نظران غربی در خصوص مسئله حجاب اسلامی پرداخت و افزود: باید در ورودی همه ادارات سطح شهرستان بنر صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی نصب شود.

دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان از کارشناسان عفاف و حجاب خواست تمام تلاش خود را برای اجرای دستورالعملهای ابلاغی به کارگیرند.

وی بند ۹ وظایف ابلاغی شورای عالی انقلاب فرهنگی، مصوبه ۶۰و۶۱ جلسه شورای اجتماعی کشور و ابلاغیه های وزارت کشور واستاندارمحترم را مستند قانونی ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی دانست و در ادامه به تشریح وظایف ۱۱گانه درون سازمانی ادارات و نهادها در رابطه با عفاف و حجاب پرداخت.

آزاد بر رعایت دقیق دستورالعملها حمایت مدیران دستگاهها و ادارات از کارشناسان خواست در خصوص نوع برخورد با افراد بدحجاب به صورت عاقلانه منطقی و هماهنگ اقدام و از هرگونه اقدام سلبی اجتناب نمایند.

وی به دستورالعملهای عفاف و حجاب در ادارات اشاره کرد و گفت: در قانون آمده است ، خانومی که در اداره حضور پیدا می کند نباید مانتوی بدن نما ،شلوار جین و …به تن داشته باشد و کارشناسان عفاف و حجاب باید به این نکات توجه داشته باشند چراکه اینها همه دستورالعملهای سازمانی است و سلیقه شخصی بنده و دیگران نیست.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد خاطرنشان کرد: در قانون عفاف و حجاب، تنها دستورالعملها برای بانوان نیست بلکه برای پوشش آقایان نیز مواردی آورده شده است که باید رعایت شود.

آزاد تاکید کرد: نوع برخورد و رفتار ما نباید رفتار پلیسی باشد. تاکیدی که در این دستورالعمل آمده است فقط برخورد اسلامی، انسانی و لسانی است، یعنی این موارد را باید برای مراجعه کنندگان تذکر دهید و این دستورالعمل بالاتر از این نیست.

وی تصریح کرد: روسای ادارات نیز در بحث عفاف و حجاب  باید همکاری کافی را با کارشناسان عفاف و حجاب در ادارات داشته باشند که اگر این چنین نباشد کارشناسان عفاف و حجاب به ما اطلاع دهند و مطمئنا این ستاد پیگیر این موضوع خواهد بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تایباد گفت: در بحث عفاف و حجاب چند دستورالعمل داریم که دستور اول دستوری قرآنی است. خداوند در قرآن به پیامبر دستور داده است که به زنان مومن بگو که با شالی بلند سر و گریبان خود را بپوشانند تا مورد آزار و اذیت قرار نگیرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32