کد خبر: 4959
15/10/28 - 9:38 ب.ظ

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس با اشاره به اینکه حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و بویژه جوامع اسلامی مطرح است، گفت: حجاب و عفاف در عظمت زن، نقش برجسته دارد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از آریا، “”فریبا استواری با بیان اینکه حفظ چشم، گوش، قلب و تمامی اعضاء و جوارح از ھرگونه خطا و گناه، عفاف است، ‌تصریح کرد: حاصل این عفت و حجاب درونی، پوشش ظاھری است،‌ به تعبیری لطیف تر حجاب میوه عفاف است و عفاف ریشه حجاب.
وی از حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و بویژه جوامع اسلامی یاد کرد و گفت: همواره این دو واژه در کنار ھم به کار برده می شوند و عفاف نوعی حجاب درونی است که انسان را از گناه باز می دارد.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس ادامه داد: درون پاک، بیرونی پاک می پروراند و ھرگز قلب پاک موجب بارور شدن میوه ناپاکی به نام بی حجابی و بدحجابی نمی شود.
استواری افزود: در اسلام، حرمت و حیثیت زن به عنوان حق الله مطرح و عصمت زن حق الله است لذا در این راستا حجاب که امر خداست و شرع مقدس به عنوان یکی از احکام ضروری دین آن را واجب کرده است باید حفظ شود،‌ حفظ این واجب الهی اطاعت از اوست و اطاعت از او حقی است که بر بندگان نهاده است.
وی اظهار داشت: حکمت حجاب، سنجش میزان عبودیت واطاعت بندگان است و بانوان با حفظ حجاب می توانند اطاعت را که روح و پیام اصلی عبادات بشر است اثبات کنند و در زمره اطاعت کنندگان الهی قرار گیرند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس با بیان اینکه حجاب، نحوه احترام گزاردن و حرمت قائل شدن برای زن است که نامحرمان او را از دید حیوانی نبینند، افزود: احترام و حرمت زن، فلسفه حقیقی و یا یکی از فلسفه های حجاب است.
استواری گفت: اگر معرفت انسان به شریعت و تعالیم دینی بالا رفته و قرآن را که آئین نامه سعادت و کمال بشر است، درک کند، به عظمت حجاب پی برده و می فهمد بدحجابی و بی حجابی ثمره عدم معرفت و شناخت حقیقی جایگاه زن در هستی است.
وی یکی از آثار اجتماعی حجاب را حفظ اجتماع و سلامت اجتماعی خانواده دانست و خاطر نشان کرد: بالا رفتن درصد طلاق در کشور ما زنده ترین شاھد این مطلب است.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: از روزی که حجاب دچار تغییر و تحول شد و آزادی های تعریف نشده در جامعه ما پا گرفت، سطح طلاق به مقدار نگران کننده ای بالا رفته و میزان ازدواج رو به کاھش نهاده است و این جزء آثار اجتماعی بی حجابی است که جامعه را در درازمدت به ورطه هلاکت می رساند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32