استاد حوزه علميه خواهران خواستار شد:

تعمیق باورمندی دانش آموزان دختر به حفظ عفاف و حجاب

کد خبر: 4936
15/10/27 - 2:42 ب.ظ

استاد حوزه علمیه خواهران گفت: ما باید برای ترویج عفاف و حجاب در جامعه، لزوم باورمندی به رعایت این مساله را در بین دانش آموزان دختر به خوبی جا بیندازیم.

پیراهن

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از مرکز خبر حوزه، استاد حوزه علمیه خواهران گفت: یکی از کارهایی که معلمان و مربیان و به خصوص خانواده ها می توانند و باید برای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب انجام دهند توجه به این اصل است که باید برای یک دانش آموز دختر ضرورت حفظ و رعایت حجاب و عفاف به خوبی جا بیافتد و در درونش نهادینه شود.
وی افزود: وقتی این مساله به خوبی در دانش آموزان دختر نهادینه شد وقتی آن ها وارد دانشگاه یا محیط های دیگر جامعه می شوند به حفظ حیا و تاکید بر حجاب و عفاف پایبند خواهند بود.
طیبه توکلی همچنین با تاکید بر این که ما باید بر روی مساله حجاب و عفاف، کار عمیق فرهنگی و علمی انجام دهیم تا به نتیجه مطلوب دست یابیم، خاطرنشان کرد: نخبگان و برنامه ریزان باید به صورت علمی و کارشناسی روی این موضوع کار کنند و مسوولان نیز با دغدغه مندی و احساس مسوولیت موضوع را دنبال کنند.
وی گفت: به اعتقاد بنده، مساله حجاب به جای آن که عمیقاً درباره آن فرهنگ سازی صورت گیرد بیشتر حالت شعاری به خود گرفته و به همین خاطر تا حدی اثربخشی آن کاهش یافته است.
استاد جامعه الزهرا(س) افزود: قطعاً اگر ما از ابتدا می توانستیم با تکیه بر راهکارهای علمی تر و روانشناسی شده تر، دست به فرهنگ سازی می زدیم، در این راستا موفق تر می بودیم.
توکلی گفت: آنچه مهم است این که باید کاری کنیم که دختران و زنان جامعه ما واقعاً باور به ضرورت حجاب داشته باشند و آن را برای خود مصونیت بدانند و نه محدودیت.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32