کد خبر: 4924
15/10/26 - 11:00 ب.ظ

در فرازی از وصیت نامه این شهید آمده است: از طرف تمام همرزمان خودم از شما خواهران و مادران درخواست می کنم به رعایت حجاب اسلامی و حفظ عفت و پاکدامنی خود همت گمارید.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، علی نیکی ملکی گفت: برادر شهیدم عشق وافری به سالار شهیدان و ائمه معصومین (ع) داشت و با حضور خالصانه در آیین های عزاداری حضرت سید الشهدا(ع)، برپا داشتن نماز اول وقت و کمک به سالخوردگان روستا در امور کشاورزی و شخصی، از محبوبیت بالایی در بین اهالی برخوردار بود.
وی ادامه داد: این شهید والا مقام خدمت به خلق را عبادت می دانست و همه تلاشش بر این بود که با حضور در مزارع کشاورزی پا به پای من کار کند و به دیگر کشاورزان در امور جاری زراعی کمک کند.
این برادر شهید بیان کرد: برادرم به واسطه اخلاق نیکو و گذشت و فداکاری که داشت، از محبوبیت زیادی در بین اقشار مختلف مردم روستا برخوردار بود به طوری که وقتی خبر شهادتش به گوش مردم رسید یک هفته تمام به خانه ما آمد و رفت داشتند و همه از او به بزرگواری یاد می کردند و اشک می ریختند.
وی اضافه کرد: برادر شهیدم در ماه های محرم و صفر یکی از مسئولان هیات مذهبی روستا بود و با علاقه خاصی مردم را به عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) تشویق می کرد.
وی ادامه داد: با آغاز جریان انقلاب اسلامی برادر شهیدم با دوستان و خویشاوند هم سن و سال خود در تظاهرات شرکت می کرد و یک بار نیز به دام ماموران ساواک افتاد و سه روز زندانی بود اما همان روزی که از زندان آزاد شد باز هم در تظاهرات شرکت کرد.
این برادر شهید بیان کرد: محمد یکی از عوامل انتشار و پخش اعلامیه های امام راحل بود و برای این کار شب ها با دوستان خود به شهرستان های همجوار از قبیل خنداب و فراهان سفر می کردند.
وی گفت: آن شهید با آغاز جنگ تحمیلی در ۱۵ فروردین ماه سال ۱۳۶۰ به صورت داوطلبانه به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد و در ۱۷خرداد ماه سال ۱۳۶۲ در مهران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
 در فرازی از وصیت نامه این شهید آمده است: خواهران و مادران من در میهن اسلامی باید بدانند که دفاع از حریم ناموس یکی از مهمترین اهداف تمام رزمندگان از جنگ با رژیم بعثی است بنابراین از طرف تمام همرزمان خودم از شما خواهران و مادران درخواست می کنم به رعایت حجاب اسلامی و حفظ عفت و پاکدامنی خود همت گمارید.
ما جان خود را در طبق اخلاص قرار داده ایم و برای سربلندی ایران عزیز نبرد می کنیم و انتظار مان از ملت ایران این است که برای ما دعا کنند تا خداوند این هدیه ناقابل را از ما قبول کند.
شهید محمد نیکی ملکی اول آبان ماه سال ۱۳۳۳ در شهرستان کمیجان از توابع استان مرکزی متولد و در خرداد ماه سال ۱۳۶۲ در مهران به درجه رفیع آمد.

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32