کد خبر: 4918
15/10/26 - 8:20 ب.ظ

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه از برگزاری نمایشگاه پوستر عفاف و حجاب در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایسنا، “حسین محمودی‌فر”گفت: این نمایشگاه با همکاری موسسه آموزش عالی انرژی و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه با اهداف ترویج فرهنگ اسلامی و معرفی پوشش‌های اسلامی، توسعه و تعمیق فرهنگ حجاب و عفاف، ارتقا سطح آگاهی افراد در خصوص حجاب از چهارم آبانماه جاری در سالن اجتماعات این دانشگاه افتتاح شد.

وی بیان کرد: این نمایشگاه متشکل از ۹۰ پوستر در زمینه‌های حجاب در ادیان و ایران است که به مدت ۱۰ روز در دو نوبت صبح و عصر پذیرای عموم علاقمندان است.

وی در ادامه افزود: بدون شک یکی از ضروریات مد نظر دین اسلام، پوشش زن در برابر مردان بیگانه است و با توجه به دلایل محکمی که وجود دارد جای تردیدی باقی نمی‌ماند که حجاب اسلامی هدیه  الهی در پاسخ به ندای درونی و فطری زنان است و از افراط و تفریط‌هایی که در مکاتب قدیم و جدید بوده یا هست بر کنار است.

وی افزود: این لطف الهی نه تنها باعث محدودیت و دورماندگی زن از جامعه نمی‌شود؛ بلکه شرطی برای حضور و مصونیت او در اجتماع است.

به گفته وی دختران و زنان شایسته با آراستن خویش به پوشش اسلامی بزرگ‌ترین معلمان اخلاق و پاکی و فضیلتند.

رئیس ارشاد ساوه اضافه کرد: اگر زنان جامعه باحجاب باشند، هم مردان از نظر طهارت روح و جسم سالم می‌مانند و هم در جامعه، سلامت خانوادگی حفظ خواهد شد و محیط خانواده تحت تاثیر خودنمایی‌‌های عده‌ای از زنان بدحجاب و بی‌حجاب قرار نمی‌گیرد و هم مراکز اجتماعی مثل اداره‌ها و بیمارستان‌ها و… در کمال سلامت رفتاری خواهند بود و بزهکاری‌های اجتماعی به حداقل خواهد رسید.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32