جانشین قائم مقام ‌وزارت کشور مطرح کرد

ساماندهی عفاف و حجاب در مهدکودک‌ها و تفرجگاه‌ها

کد خبر: 4858
15/10/21 - 6:11 ب.ظ

جانشین قائم مقام ‌وزارت کشور و رئیس ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی پس از موفقیت ۸۰ درصدی ساماندهی ادارات دولتی و مجتمع‌های تجاری در زمینه عفاف و حجاب، از ساماندهی مهدکودک‌ها و تفرجگاه‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل ازخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، “علی ملازاده” چهارشنبه ۲۹ مهر در همایش امر به معروف و نهی از منکر در استان، اظهار کرد: با تعیین حدود پوشش زن و مرد و ابلاغ آن به حراست‌های ادارات و سازمان‌های دولتی شاهد رعایت ۸۰ درصدی عفاف و حجاب هستیم.

وی ادامه داد: پس از این موفقیت در ادارات دولتی، به سمت دفاتر خصوصی رفته و سعی در اصلاح این حوزه داریم چرا که این تصور در این ادارات وجود دارد که چون زیرنظر دولت نیستند، حساسیت کمتری در آنجا وجود دارد همچنین ساماندهی مهدکودک‌ها و تفرجگاه‌ها در دستورالعمل بعدی این ستاد قرار گرفته است.

ملازاده با بیان اینکه چند سالیست که ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در سطح دستگاه‌های دولتی اجرا می‌شود، گفت: مبنای تشکیل این ستاد دغدغه‌های مقام معظم رهبری، ترویج حجاب و عفاف و صیانت از حقوق شهروندی بود و برای ۲۷ دستگاه در ۳۱۰ بند تدوین و ابلاغ شد و مسئولیت اجرای آن ابتدا بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود سپس به وزارت کشور سپرده شد.

وی با تاکید بر اینکه کارهای ارزشمندی در این زمینه صورت گرفت، افزود: مطالبات علما، مراجع و مردم این است که در ابتدا خود کارکنان در حوزه عفاف و حجاب، ملاحظات لازم را رعایت کنند.

ملازاده برنامه‌های تدوین شده برای دستگاه‌ها و ادارات را در سه زمینه فرهنگی، آموزشی و تربیتی برشمرد و افزود: اصل حجاب به عفاف برمی‌گردد و اگر بحث عفاف در افراد نهادینه شود، خود به خود حجاب رعایت خواهد شد.

جانشین قائم مقام ‌وزارت کشور تاکید کرد: بازرسی بازرسان ستاد مچ‌گیری نیست بلکه راهی برای تقویت کارکنان و کارمندان در زمینه رعایت عفاف و حجاب به وسیله برگزاری کلاس‌های آموزشی و توجیهی است.

وی با بیان اینکه اگر دولت به سمت الکترونیکی شدن پیش رود تخلفات هنگام مراجعه کمتر خواهد شد، تصریح کرد: گزارشات بسیاری در زمینه مطلوب نبودن ویترین‌ها و مانکن‌های مغازه‌ها و مجتمع‌های تجاری دریافت می‌شد که با انجام هماهنگی‌های لازم و ابلاغ دستورالعمل‌ها، حدود ۸۰ درصد این مغازه‌ها و مجتمع‌های تجاری ساماندهی شده است.

ملازاده استان همدان را در زمینه انجام دستورالعمل‌های این ستاد موفق دانست و تاکید کرد: استان همدان از همان ابتدا هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام داده و از موازی‌کاری و به وجود آمدن نارضایتی، جلوگیری کرد و در این زمینه شاهد همدلی و یکپارچگی مسئولان استان هستیم.

وی با تاکید بر متدین و خداترس بودن مردم همدان، خاطرنشان کرد: وضعیت خوب حجاب و عفاف این استان با استان‌های دیگر قابل مقایسه نیست و این موضوع باید به وسیله رسانه‌های ملی منتشر شده و فعالیت‌های خوب این استان، جریان‌سازی شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32