کد خبر: 4851
15/10/21 - 3:00 ب.ظ

جانشین رئیس بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی وزارت کشور گفت: نظارت بر وضعیت عفاف و حجاب در دفاتر و شرکتهای خصوصی با جدیت صورت می پذیرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، علی ملازاده روز چهارشنبه در همایش سراسری امر به معروف و نهی از منکر و ستادهای صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی، سازمانها و دستگاههای اجرایی استان همدان اظهار کرد: وضعیت عفاف و حجاب در دفاتر خصوصی از جمله پلیس + ۱۰ ، دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر زیر مجموعه دستگاه قضایی بررسی می شود.

وی اظهار کرد: این باور وجود دارد که ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی تنها وضعیت عفاف و حجاب را در دستگاههای دولتی بررسی می کند به این بهانه حساسیت در نهادهای غیردولتی نسبت به این موضوع کمتر است.

وی اضافه کرد: بر این مبنا بررسی وضعیت عفاف و حجاب در دفاتر خصوصی فعال در کشور در دستور کار مسئولان این ستاد قرار گرفت.

جانشین رئیس بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی گفت: ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی چندسالی است که در سطح استان ها تشکیل شده و مبنای تشکیل این ستاد دغدغه رهبر فرزانه انقلاب در این خصوص بوده است.

ملازاده یادآوری کرد: این ستاد در سال ۸۴ با هدف گسترش عفاف و حجاب به شورای انقلاب فرهنگی ابلاغ شد و این شورا برای ۲۷ دستگاه اجرایی در ۳۱۰ بند تکالیفی را تدوین کرد.

وی افزود: پیگیری این امور ابتدا به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار شده بود ولی بعد از گذشت دو سال از تصویب آن این مسئولیت پیگیری امور به وزارت کشور محول شد.

وی بیان کرد: یکی از اقدامات برجسته این ستاد تدوین برنامه درون سازمانی برای کارکنان دولت بود که با این کار دولت می تواند کارکنان را در بخش عفاف و حجاب مدیریت کند.

جانشین بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی اظهار کرد: این برنامه درون سازمانی برنامه های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی با محوریت حجاب است.

ملازاده با ذکر اینکه بازرسان دنبال مچگیری نیستند گفت: بازرسان کارهای معطل و زمین مانده را اجرایی کرده و در این راستا در دوره های آموزشی نیز مشارکت کردند.

وی تاکید کرد: برخی حدود رعایت حجاب را نمی دانستند بنابراین وزارت کشور دستورالعملی در این زمینه تدوین کرده و آن را از طریق حراست به تمامی ادارات ابلاغ کرد تا در ورودی ادارات نصب شود.
جانشین بازرسی ستاد مرکزی صیانت از حریم امنیت عمومی افزود: هم اینک عفاف و حجاب در بیش از ۹۰ درصد ادارات و نهادهای دولتی رعایت می شود.

ملازاده در زمینه ساماندهی ویترین فروشگاهها و مانکنها گفت: با توجه به وضع غیرقابل قبول ویترین برخی فروشگاهها و وضعیت مانکن ها بر این اساس با دستور وزیر کشور دستورالعملی در این خصوص تدوین شد.

وی اظهار کرد: با هماهنگی اصناف کشور مذاکراتی با مدیران مجتمع ها و فروشگاهها صورت گرفت و مقرر شد مدیریت عفاف و حجاب فروشگاه ها به آنها سپرده شود.

وی گفت: در برخی از استانها بین ستاد احیای امر به معروف و ستاد صیانت از حقوق شهروندی موازی کاری وجود دارد که این موضوع اشکالاتی به همراه داشته است ولی این دو مجموعه در همدان با هماهنگی اقدام به بازرسی و نظارت می کنند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32