کد خبر: 4822
15/10/19 - 8:48 ب.ظ

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی گفت: بزرگترین منکر در بعد حجاب و عفاف کشف حجاب هست که در این زمینه افراد جامعه بدون کوچکترین واکنشی از کنار این منکرات رد می شوند.

 به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از تیار؛ سردار عابدین خرّم در  همایش تجلیل از پیرغلامان حسینی و فعالان امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی با اشاره به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه گفت: فریضه مهمی مانند امر به معروف و نهی از منکر باید در جامعه نهادینه شود و نباید به وسیله افرادی معلومی زندانی شود.

وی افزود: فریضه امر به معروف و نهی از منکر وظیفه عمومی و همگانی است و اینکه فقط امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه نیروی انتظامی یا عده ای خاص بدانیم که عمل به آن از دیگران ساقط شود تصور اشتباهی است.

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی بر ترویج نماز در جامعه، مدارس، بازار و کسبه و اصناف تأکید کرد و گفت: بازار، اصناف و اتحادیه ها باید با شنیدن صدای اذان و فرارسیدن وقت نماز تعطیل شوند و نماز اول وقت را بصورت جماعت به پا دارند.

وی تصریح کرد: خداوند متعال در اذان شش مرتبه بندگانش را به اقامه نماز فراخونده و این بر اهمیت و ارزش نماز اشاره دارد.

سردار خرم بر ضرورت ترویج فرهنگ امر به معروف تأکید کرد و افزود: متأسفانه بزرگترین منکر در بعد حجاب و عفاف این است که در جامعه شاهد کشف حجاب هستیم که در این زمینه افراد جامعه بدون کوچکترین واکنشی از کنار این منکرات رد می شوند.

وی گفت:در زمینه ترویج امر به معروف و نهی از منکر نیروی انتظامی، مسئولان سازمان ها و مسئولان فرهنگی استان بیشترین همکاری را با بسیج داشتند.

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی اظهار کرد: امام خمینی (ره) احیاگر اصلی دین اسلام در است ایشان در عصری که دین اسلام از سوی آمریکایی ها، اسرائیلی ها و حکومت های مرتجع عربی تعریف می شد، این دین مبین را احیا کرد.

وی با تأکید بر ترویج اقامه نماز، این واجب الهی در جامعه گفت: بزرگترین منکر تضعیف نظام اسلامی است وهر فردی که در جهت تضعیف نظام اسلامی گام بردارد بزرگترین منکر را انجام داده است.

سردار خرّم دوام نظام اسلامی را بر اساس منابع اسلامی و روایات منوط به احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: اگر معروفات به سویی رود که مومنان نسبت به انجام این فریضه واجب الهی کوتاهی کنند، قابل بخشش نیست چرا که مومنان نگهبانان و حافظان اسلام ناب محمدی هستند.

وی با بیان اینکه در ماه محرم آسیب های اجتماعی کاهش می یابند، گفت: صاحب ماه محرم ابا عبدالله الحسین (ع) همواره مردم را به راستی دعوت می کند و این تأثیر باعث کاهش میزان جرم، فساد، نزاع و کدورت ها و کینه ها در جامعه شده است.

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی افزود: باید ایامی که متعلق به ائمه اطهار (ع) هستند فرصت دینی برای مومنان محسوب شوند که باید به نحو مطلوبی از این فرصت ها استفاده شود.

وی با اظهار گلایه از برخی بدعت های غلط در این ایام گفت: ترویج فرهنگ ناب اسلامی و نهضت عاشورا در این ماه بیشتر مورد توجه مومنان قرار گیرد.

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی احیای امر به معروف و نهی از منکر، اصلاح جد اباعبدالله الحسین و بیعت نکردن با حاکمان ظالم را از دلایل قیام امام حسین (ع) عنوان کرد و گفت: برای احیای این فریضه مهم الهی گام های بزرگی برداشته شده است.

وی افزود: عدم اثر گذاری امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باعث عدم گرایش برخی افراد به انجام این فریضه می شود که باید در برابر منکرات همه افراد جامعه حساس شوند.

 

انتهای پیام/

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32