کد خبر: 4808
15/10/19 - 1:00 ب.ظ

کارشناس مطالعات زنان و خانواده گفت: امروز استکبار می خواهد با استحاله فرهنگی زن و دختر جامعه ما را بی هویت کند و حجاب و عفاف او را از او بگیرد و جامعه را به چالش های مختلف بی عفتی و بی بندباری سوق دهد و ما باید هوشیار باشیم و مراقب این توطئه ها باشیم.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بسیج، مهین نوروزی فر در همایش (نهضت ما زنده ایم) که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه های شاهرود و با حضور دختران دانشجوی دانشگاه های شاهرود برگزار شد در سخنانی با اشاره به نقش زنان در نظام جمهوری اسلامی اظهار کرد: زنان ما در طول این ۳۶ سال گذشته انقلاب نقش بسزایی ایفا نموده اند و امروزه نیز بانوان ما در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی دارند و در شکوفایی جامعه، خانواده گام بزرگی بر می‌دارند.

وی افزود: با توجه به اهمیت وجودی زنان در جامعه و به خصوص اسلام و با توجه به تهاجم گسترده دشمنان به این وجود مقدس برای تاثیرگذاری بر نظام اسلامی و در جهت الگوسازی برای دختران و بانوان مسلمان (نهضت ما زنده ایم) در سراسر کشور در حال برگزار است.

معاون اسبق دفتر امور خانواده و بانوان استانداری سمنان خاطر نشان کرد: در اسلام به سبب ارزش‌های معنویی که خداوند در نهاد بانوان قرار داده محور و پایه‌گذار آرامش و موفقیت درخانواده هستند و نقش فرهنگی، تربیتی، آموزشی و اجتماعی دارند.

نوروزی‌فر با بیان اینکه باید امروز دختران امروز جامعه ما الگوهای خود را در دهه های گذشته فراموش نکنند، بیان کرد: یکی از این الگوها خانم معصومه آباد بانوی آزاده ماست که کتابی نوشته اند که نام این همایش از آن گرفته شده که نشان دهنده اهمیت موضوع است.

وی تصریح کرد: امروز استکبار می خواهد با استحاله فرهنگی زن و دختر جامعه ما را بی هویت کند و حجاب و عفاف او را از او بگیرد و جامعه را به چالش های مختلف بی عفتی و بی بندباری سوق دهد و ما باید هوشیار باشیم و مراقب این توطئه ها باشیم.

کارشناس مطالعات زنان و خانواده عنوان کرد: شما دختران با حجاب و کسب علم و دانش خود و حرکت در مسیر تعالی و رشد حقیقی می توانید برای خود و جامعه اثرگذار بوده و الگو و اسوه شوید و این نیاز به توجه به توانایی ها و آنچه که قرآن و اهل بیت(ع) از شما دارند معطوف می شود.

وی با بیان اینکه جنگ نرم امروز جدی است گفت: دشمن بر روی نسل جوان ما توجه کرده و می خواهد با نقشه های مختلف فرهنگی افکار و اعتقادات شما را منحرف و در شما نفوذ کند تا بتواند به اهداف خود برسد اما شما باید بصیرت داشته باشید و با تحلیل در مقابل توطئه های آنان جبهه گیری کنید.

وی با تاکید بر توجه به فرهنگ ایثار و شهادت و الگوهای مختلف زن مسلمان جامعه از صدر اسلام تاکنون تاکید کرد: ما در اسلام الگوهای بسیاری داریم که می توانیم از آنها تبعیت کنیم و ما در این زمینه غنی هستیم و باید این اسوه ها را به نسل جوان بازبشناسانیم و در این مسیر حرکت کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32