کد خبر: 4805
15/10/19 - 11:06 ق.ظ

منتخب مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: ما یک تعهدات اجتماعی داریم که باید آن‌ها را پیاده کنیم، برای احیای امر به‌معروف و نهی از منکر همت جمعی نیاز است تا این واجب شرعی اجرا شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایکنا، محمدمهدی زاهدی، منتخب مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی یکشنبه، ۲۶ مهرماه در همایش امر به‌معروف و نهی از منکر در محل سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان با اشاره به تصویب قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر گفت: در جریان تصویب این قانون کش و قوس‌های زیادی داشتیم و از سوی نمایندگان مجلس و دولت‌مردان مخالفت‌ها و موافقت‌هایی در این زمینه می‌شد.
وی افزود: تصویب این قانون کار سختی بود به دلیل اینکه می‌خواستیم برای یک امر واجب قانون وضع کنیم و علت مخالفت برخی این بود که امر به‌معروف و نهی از منکر حکم شرع است و همه موظف هستند آن را انجام دهند.
زاهدی با اشاره به برخی از مواد قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر بیان کرد: طبق ماده چهار این قانون، امر به‌معروف و نهی از منکر زبانی، نوشتاری و عملی است که زبانی و نوشتاری آن به عهده مردم گذاشته شده است.
وی با اشاره به اینکه بخش عملی امر به‌معروف و نهی از منکر به عده دولت گذاشته شده است، گفت: در این قانون امری بیشتر از شرع عنوان نشده و تنها توصیه‌هایی است که در اجرا این امر شرعی باید صورت گیرد.
زاهدی اظهار کرد: ممکن است ما به عمل منکر یک فرد یقین داشته باشیم، اما تنها می‌توانیم زبانی و نوشتاری تذکر دهیم و لازم نیست وارد عمل شویم.
منتخب مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه ما در قبال امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه اجتماعی نیز داریم و در موارد عملی می‌توان از نیروهای امنیتی و انتظامی و حاکمیت کمک گرفت.
زاهدی تصریح کرد: ما یک تعهدات اجتماعی داریم که باید آنها را پیاده کنیم، برای احیای امر به‌معروف و نهی از منکر همت جمعی نیاز است تا این واجب شرعی اجرا شود.
محمد سلطان‌زاده، دبیر ستاد احیای امر به‌معروف و نهی از منکر استان کرمان در این جلسه گفت: جایگاه امر به معروف و نهی از منکر در دین مشخص است و این دو فریضه به‌عنوان احیا کننده همه فرایض تلقی می‌شوند.
وی در ادامه سخنان خود در این زنیه افزود: امر به‌معروف و نهی از منکر یعنی دعوت به خیر و خوبی و پرهیز از هرگونه شر و بدی، که این مسئله اثر تربیتی دارد.
سلطان‌زاده تصریح کرد: آنچه قانون در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تعریف کرده، در شرع نیز وجود دارد و رسالت ستاد آموزش مردم و فراهم کردن زمینه برای استفاده مردم از حق خودشان است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32