معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت

بدحجابی فرهنگی وارداتی و استعماری است

کد خبر: 4780
15/10/18 - 1:50 ب.ظ

معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت بااشاره به اینکه قانون گذاری بایدمتناسب با توسعه حجاب باشد، گفت: بدحجابی فرهنگی وارداتی و استعماری است

به گزارش پایگاه خبری حجاب، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نصوری در گفت‌وگو با پایگاه خبری حجاب با اشاره به اینکه حجاب اصل قرآنی و از ضرورت‌های دین اسلام است، اظهارداشت: بدحجابی و افراد بدحجاب در جامعه دینی یک فرهنگ وارداتی و استعماری است.
کار‌شناس مهدویت با بیان اینکه بد حجابی برای از بین بردن اصالت فرهنگ اسلامی در جامعه اسلامی تدارک دیده شده است، افزود: اسلام برای حفظ حریم خانواده و جلوگیری از شیوع فساد و فحشا و منکرات و حفظ کرامت انسانی توجه ویژه‌ای به عفاف و حیا و حجاب دارد.
معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت با تاکید بر اینکه ما نیازمند تعریف جامع از حجاب هستیم، خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف تنها منحصر به بانوان نیست و شامل آقایان هم می‌شود که باید به درستی تعریف شود.
وی با اشاره به اهمیت بیان اسرار و فلسفه حجاب، تصریح کرد: بحث‌های ازضرورت حجاب و حدود آن باید مطرح شود و قانون گذاری که بایدمتناسب با توسعه حجاب باشد ایجاد شود.
حجت الاسلام و المسلمین نصوری با بیان اینکه باید امنیت آمر به معروف و ناهی ازمنکر به وسیله قانون گزاری تامین شود، تاکیدکرد: در دنیای مدرنسیم خواسته وناخواسته با رشد مسائل مادی و مادی‌گری معنویت افول پیدا می‌کند.
کار‌شناس مهدویت با اشاره به اینکه نگاه سنتی که در بحث حجاب و مسائل حیا و عفت وجود دارد در دنیای امروز به گرد مسائل مادی نمی‌رسد، افزود: باید این محدویت‌ها و مسائلی که در بحث حجاب داریم به طور کامل توضیح بدهیم و به دنبال راه حل برای آن باشیم.
معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت با تاکید بر اینکه تاکید در دنیای امروز رشد معنویت با توسعه بی‌بند باری، بی‌حجابی و مدگرایی اصلا سازگاری ندارد، تصریح کرد: بی‌حجابی و بد حجابی باعث افول معنویت می‌شود و جامعه را به سوی اضمحلال و بی‌بندباری می‌برد که این با جامعه اسلامی سازگاری ندارد.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32