معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت

بدحجابی فرهنگی وارداتی و استعماری است

کد خبر: 4780
15/10/18 - 1:50 ب.ظ

معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت بااشاره به اینکه قانون گذاری بایدمتناسب با توسعه حجاب باشد، گفت: بدحجابی فرهنگی وارداتی و استعماری است

به گزارش پایگاه خبری حجاب، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نصوری در گفت‌وگو با پایگاه خبری حجاب با اشاره به اینکه حجاب اصل قرآنی و از ضرورت‌های دین اسلام است، اظهارداشت: بدحجابی و افراد بدحجاب در جامعه دینی یک فرهنگ وارداتی و استعماری است.
کار‌شناس مهدویت با بیان اینکه بد حجابی برای از بین بردن اصالت فرهنگ اسلامی در جامعه اسلامی تدارک دیده شده است، افزود: اسلام برای حفظ حریم خانواده و جلوگیری از شیوع فساد و فحشا و منکرات و حفظ کرامت انسانی توجه ویژه‌ای به عفاف و حیا و حجاب دارد.
معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت با تاکید بر اینکه ما نیازمند تعریف جامع از حجاب هستیم، خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف تنها منحصر به بانوان نیست و شامل آقایان هم می‌شود که باید به درستی تعریف شود.
وی با اشاره به اهمیت بیان اسرار و فلسفه حجاب، تصریح کرد: بحث‌های ازضرورت حجاب و حدود آن باید مطرح شود و قانون گذاری که بایدمتناسب با توسعه حجاب باشد ایجاد شود.
حجت الاسلام و المسلمین نصوری با بیان اینکه باید امنیت آمر به معروف و ناهی ازمنکر به وسیله قانون گزاری تامین شود، تاکیدکرد: در دنیای مدرنسیم خواسته وناخواسته با رشد مسائل مادی و مادی‌گری معنویت افول پیدا می‌کند.
کار‌شناس مهدویت با اشاره به اینکه نگاه سنتی که در بحث حجاب و مسائل حیا و عفت وجود دارد در دنیای امروز به گرد مسائل مادی نمی‌رسد، افزود: باید این محدویت‌ها و مسائلی که در بحث حجاب داریم به طور کامل توضیح بدهیم و به دنبال راه حل برای آن باشیم.
معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت با تاکید بر اینکه تاکید در دنیای امروز رشد معنویت با توسعه بی‌بند باری، بی‌حجابی و مدگرایی اصلا سازگاری ندارد، تصریح کرد: بی‌حجابی و بد حجابی باعث افول معنویت می‌شود و جامعه را به سوی اضمحلال و بی‌بندباری می‌برد که این با جامعه اسلامی سازگاری ندارد.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32