کد خبر: 4729
15/10/12 - 8:16 ب.ظ

حجت الاسلام محمود محمودی روز یکشنبه در آیین ازدواج این زوج های شیعه و سنی در شهرهای کنگان و بنک افزود: ازدواج آسان موجب کاهش فساد و ناهنجاری، مبارزه با منکرات و نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه می شود.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا، رییس ستاد ازدواج شهرستان کنگان در مراسم ازدواج هفت زوج این شهرستان گفت: تک تک اعضای جامعه اعم از والدین و فرزندان باید بستر ازدواج آسان و با دوام را فراهم نمود.

حجت الاسلام محمود محمودی روز یکشنبه در آیین ازدواج این زوج های شیعه و سنی در شهرهای کنگان و بنک افزود: ازدواج آسان موجب کاهش فساد و ناهنجاری، مبارزه با منکرات و نهادینه شدن فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه می شود.

وی با استناد به آیات و روایات در خصوص اهمیت ازدواج آسان و لزوم عزمی همگانی در این راستا عنوان کرد: ازدواج آسان از مصادیق بارز اقامه معروف در جامعه است.

امام جمعه کنگان گفت: برگزاری جشن ازدواج آسان ۷ زوج این شهرستان با کمترین هزینه ممکن نشان داد می توان بدون تکلف و خرج های آنچنانی زمینه ازدواج جوانان را فراهم کرد.

محمودی در پایان از همراهی و همت مومنین ، فرماندار، کمیته امداد امام خمینی (ره) کنگان و شهرداران و شورای اسلامی شهر کنگان و بنک تقدیر کرد.
فرماندار کنگان نیز با تقدیر از تلاش امام جمعه در راستای تشکیل ستاد ازدواج آسان گفت: همه مردم و مسئولان بایستی با مشارکت جدی ، زمینه ازدواج آسان و بی تکلف جوانان را فراهم کنند.

عباس جمشیدی اظهار داشت: ازدواج و تشکیل خانواده موجب کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی خواهد شد.

وی گفت: مهیا کردن شرایط برای ازدواج آسان جوانان از اولویت های مهم دولت تدبیر و امید است.

جمشیدی افزود: البته خود خانواده ها و بویژه خیرین نیز بایستی در این راستا همت جدی داشته باشند.

قائم مقام مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهر نیز گفت: در سال ۹۳ و از محل طرح کوثر ، ۸۶۱ مورد خدمت ازدواج ( جهیزیه نوعروس و هدیه داماد ) به مددجویان کمیته امداد در استان به ارزش قریب به ۱۱ میلیارد ریال اهدا شد.

مجید گزدرازی افزود: در سال جاری نیز از طرح کوثر (تامین جهیزیه نوعروسان) ۱۴۶ مورد خدمت ازدواج به ارزش قریب به چهار میلیارد ریال به مددجویان تحت حمایت کمک شد.

در این مراسم به هر زوج مبلغ ۳۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و ۴۰ میلیون ریال حواله وام قرض الحسنه اهدا شد.

این مراسم به همت دفتر امام جمعه، فرمانداری، کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان کنگان و شهرداری و شورای اسلامی بندر کنگان برگزار شد.
همچنین از طرف شهرداری و شورای اسلامی شهرهای کنگان و بنک و بنیاد مسکن هدایایی به نوعروسان تقدیم شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32