کد خبر: 4718
15/10/12 - 6:22 ب.ظ

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی بندهای دیگر طرح صیانت از عفاف و حجاب بعد از تعطیلات این هفته مجلس (هفته آخر مهرماه) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از اتاق خبر، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار «اتاق خبر ۲۴» در مورد تعیین تکلیف طرح صیانت از عفاف و حجاب اظهار داشت: دو یا سه بند از این طرح تصویب شده است و ما بقی بعد از اجرایی شدن این بندها بررسی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود گذشت چند ماه از تصویب بندهای ابتدایی آن، به دیگر بندهای این طرح پرداخته نشده است، گفت: باید بندهای ابتدایی، اجرا و نتایج حاصل از آن مشخص شود، سپس به سایر بندهای این طرح بپردازیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از بررسی بندهای دیگر طرح صیانت از عفاف و حجاب بعد از تعطیلات این هفته مجلس خبر داد و خاطر نشان کرد: اجرایی شدن این طرح منوط به بررسی تمامی بندها در کمیسیون است.

این در حالی است که اواخر مردادماه سال جاری لاله افتخاری سخنگوی فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات طرح صیانت از عفاف و حجاب در کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی مجلس خبر داده بود و گفت: مقرر شد که این طرح جامع در دستور کار مرکز پژوهش ها و مرکز تحقیقات اسلامی مجلس قرار گرفته و بندهای آن نیز تکمیل شود.

افتخاری درباره زمان‌بندی بررسی طرح «صیانت از حجاب و عفاف» نیز گفته بود: این طرح در مجموع ۹ بند دارد و تا به حال ۲ ماده از آن در کمیسیون مشترک بررسی شده و اگر بتوانیم در کارگروه ویژ بررسی طرح عفاف و حجاب به یک جمع بندی درباره تجمیع و به روز رسانی برخی قوانین مشترک برسیم بندهای دیگر آن نیز به تصویب می‌رسد.

گفتنی است، ماده یک این طرح درباره جریمه رانندگانی است که پشت فرمان کشف حجاب کرده یا مسافران داخل خودروی وی حجاب نداشته باشند و ماده دیگر این طرح در مورد کارمندان دولت است که اگر درمحل کار رعایت حجاب نداشته باشند به عنوان تخلف شناخته شده و باید تذکر شفاهی به آن‌ها داده شود ،همچنین در پرونده وی نیز این تخلف ثبت خواهد شد.

انتهای خبر/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32