در دانشگاه آزاد تبریز مطرح شد

کمپین ۷۰۰۰ نفری حجاب برتر

کد خبر: 4701
15/10/12 - 8:45 ق.ظ

چرا باید آن وطن فروشی که از بازی در فیلم های دفاع مقدس خود را بزرگ کرد و بعد رفت و در خارج از کشور برهنه شد و به کشور و ارزش های ما خیانت کرد روی امثال تو تاثیر بگذارد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل ازخبرگزاری دانشجو، آئین اختتامیه نمایشگاه دفاع مقدس بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز برگزار شد.
سخنران اصلی این برنامه که با هدف تبلیغ و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب برگزار می شد، الهام چرخنده، بازیگر محجبه سینما و تلویزیون بود.

 تبریک عید نوروز به رهبری آغازگر حواشی بود
الهام چرخنده که به علت عارضه قلبی در استراحت مطلق به سر می برد، در ابتدا با این جمله که «حرفهایی را که اینجا می گویم در هیچ جای دیگری نگفته ام» شروع به معرفی و شرح کامل تحول خود کرد.
وی گفت: با توجه به این که در کل دنیا مرسوم است که هنرمندان آغاز سال نو را به رهبران دینی شان تبریک می گویند، بنده هم در نوروز ۹۳ عید را به مقام معظم رهبری تبریک گفتم که باعث آغاز حواشی در صفحات مجازی و رسانه ها علیه من شد.
چرخنده گفت: بنده چند سال بود که به دلیل حضور در یک شبکه ماهواره ای ممنوع فعالیت و در خارج از ایران بودم. من در آن برنامه به عنوان مجری کشف استعدادهای موسیقی فعالیت داشتم که البته به دلیل بردن نام امیرالمومنین(ع) و استفاده از آیات قرآن در آن، هیچ یک از قسمت هایش پخش نشد!
وی افزود: همانجا بود که من مستندهای مختلفی را در مورد ادیان و آیین های مختلف از بودیسم و بنجامین گرفته تا گاوپرستی، آتش پرستی و فرقه هایی چون عرفان حلقه، عرفان هندی ساختم. نتیجه تحقیقات این بود که کامل ترین و برترین دین، اسلام و به خصوص تشیع جعفری است.
این بازیگر سینما و تلویزیون در ادامه سخنرانی اشاره ای به دوران جوانی و نوجوانی خود کرد و گفت: من تخصص موسیقی پاپ، سنتی و هندی دارم. در قرائت قرآن فعالیت های زیادی داشته ام؛ بطوری که در دوران مدرسه دوستانم خاطرات زیادی از قرائت های بنده داشتند. من تا قبل از ازدواج چادر سر می کردم؛ اما چادر قنداقی! حجابی که بدون شناخت بود.
وی همچنین افزود: من نقاش بوده و سال ها تدریس کرده ام. مادرم مرا به کلاس های قرآن می فرستاد و در مسابقات مختلفی عنوان کسب کرده بودم؛ از طرفی هم علاقه داششتم موسیقی را تجربه کنم و این کار را کردم. ورزش والیبال را هم دنبال می کردم.

 
گلشیفته فراهانی در غرب هم نماد بانوی سینماگر ایرانی نیست
چرخنده گریزی مجدد به سال های اقامت در خارج از کشور و ممنوع فعالیت بودن در ایران به دلیل حضور در شبکه ماهواره ای زد و گفت: پنج شش سال پیش شبکه های ماهواره ای فارسی زبان مختلفی هم سراغ من آمدند و پیشنهاد حضور به عنوان نقش اول سریالی که مضمونش مربوط به یک خانم مانکن و چند نفر مرد عاشق و شیفته او بود را دادند و گفتند ۵-۶ میلیارد به تو می دهیم و بدون شک هر بازیگر دیگری بود؛ قبول می کرد.
وی افزود: موقعیتی که من داشتم و می توانستم در بهترین سالن های خارج از کشور کنسرت بگذارم و بروم جای کسانی چون گوگوش بنشینم را نپذیرفتم. موقعیتی بود که خیلی راحت وطن، شرف، باور و همه چیز خود را می توانستم بفروشم؛ اما به من به محض اینکه گفته می شد می توانم در ایران کار کنم، دست دو فرزندم را گرفتم و برگشتم و همین برگشتن مایه اختلاف در زندگی مشترک من شد.

 

مادرم گفت چادر مرا سرت کن
وی گفت: در آن مقطع مسئولیت طرح یار دوازدهم برای اعزام هنرمندان به برزیل برای تشویق تیم ملی فوتبال در جام جهانی من بودم و می خواستم بتوانیم از این فرصت برای معرفی مرد و زن ایرانی واقعی به جهان و کار تبلیغی علیه دشمنی ها استفاده کنیم؛ اما دوستان سینمایی گفتند اگر فلانی باشد ما نیستیم و من کنار کشیدم و دیدیم که رفتند. البته چون هوا گرم بود شلوارک پوشیدند! و چهره ای آنگونه از ایرانیان نشان دادند.
چرخنده گفت: به دنبال این بودم که خودم را در قامت یک زن ایرانی واقعی ببینم و در آن مقطع در یکی از برنامه ها با لباس لری حاضر شدم؛ اما دیدم این لباس ها هم نمی تواند چیزی باشد که می خواهم.
وی افزود: وقتی از مادرم پرسیدم، «عزیز» چه کار کنم، گفت چادر مرا سرت کن؛ دیدم بله مادر من این گونه است؛ زنان در دوران دفاع مقدس این گونه بودند و برای تبدیل شدن به نماد زن ایرانی نمی توان ساپورت دو تومنی بپوشم.

 انگشتر متبرک را تقدیم رهبرم کردم و ایشان لبخند زدند و انگشتر را در دستشان کردند
وی گفت: دوست عکاسی داشتم که به پیشنهاد و همراهی ایشان به سفر شلمچه برای عکاسی از شهدای تازه تفحص شده رفتیم و همان دوستم اولین چادرم را به من هدیه کرد و من آن را به سر کردم. آنجا آدم های ولایی حضور داشتند و برخلاف دیگران که تبریک گفتن من به رهبری را مایه توهین کرده بودند، از من استقبال کردند.
این بازیگر گفت: همانجا بود که یکی از خواهران مرا به داخل کانتینر راهنمایی کرد که از درونش خبری نداشتم. بعد از وارد شدن دیدم که وسط ۳۰۰ شهید دفاع مقدس قرار گرفته ام که درها بسته شد. من فاصله تقریبا ۳ ساعته شلمچه تا معراج شهدای اهواز را در کانتینر حامل شهدا بودم و در آنجا یا علی گفتم و عهدم را با شهدا بستم.
چرخنده خاطراتی از معراج شهدا و جسم سبک و به اندازه یک نوزاد شهدای تفحص شده و پایان انتظار چند ۱۰ ساله مادران شهدا روایت کرد و گفت: وقتی برگشتم به تهران دیگر حوصله کارهای سخیف را نداشتم و وقتی با چادر دوستم در خیابان تردد می کردم، می دیدم چقدر حالم بهتر می شود و دیگر خبری از تنه های عمدی و نگاه های وقیحانه نیست. حتی بچه ها هم برخورد خاصی داشتند.
وی ادامه داد: آن روزها که همزمان با ماه رمضان بود و من به دلیل بیماری تالاسمی مینور نمی توانستم روزه بگیرم، زیارت حرم حضرت معصومه(ص) قسمتم شد و بعد هم نشانه های مختلفی را دیدم و درک کردم.
وی گفت: من از خودم پرسیدم تو می خواهی برای فرهنگی که رهبری می فرمایند مثل هوا می ماند و هر هنرمندی می تواند در آن نقش داشته باشد چه کنی. تصمیم گرفتم هر طور که شده رویای دیدارم با رهبری را عملی کنم.
الهام چرخنده گفت: همان زمان چند بار تلفنی و پیامکی از مدیر وقت شبکه ۳ درخواست حضور در برنامه ماه عسل و بیان اتفاقات خاصی که در جریان بود، را کردم؛ اما متاسفانه به جایی نرسید. ولی روز عید فطر شبکه استانی قم دعوتم کرد. در آن برنامه بود که مجری برنامه انگشتری با نگینی از سنگ حرم سیدالشهدا (ع) به من هدیه کرد. همانجا هم گفتم که این انگشتر را اگر لیاقت داشته باشم به رهبرم که به خاطر تبریک گفتن به او شیشه های خانه ام را شکستند و بچه ام کتک خورد و سینما هم که کلا با ما قهر است، اهدا خواهم کرد.

 وی افزود: ۱۳ روز باقی مانده بود تا چله ام تمام شود که اطلاع دادند برای ملاقات با رهبری که در بیمارستان بودند؛ بروم. خیلی دیگر از دوستان هنرمند هم بودند که رهبری به من اشاره کرده و پرسیدند این خانم کیست و من سریع گفتم که چه کرده ام و انگشتر متبرک را تقدیمشان کردم و ایشان لبخند زدند و انگشتر را در دستشان کردند. برای من خیلی ارزشمند بود و هست. البته برنامه «هفت» آن هفته در گزارشی که از عیادت هنرمندان از رهبر انقلاب پخش کرد من را سانسور کرد.
این بازیگر ادامه داد: فردای آن روز از دفتر رهبری تماس گرفتند و من رفتم و قرآنی را که ایشان در صفحه نخست آن مرقوم فرموده بودند: خانم الهام چرخنده، دخترم؛ از انگشتر متبرک هدیه ات متشکرم. صراحت و شجاعتت را ستایش می کنم و برای ادامه راهت دعا می کنم؛ گرفتم. اما متاسفانه آن روز امکان ملاقات با حضرت آقا فراهم نشد.
چرخنده گفت: من از دفتر مقام معظم رهبری و رسانه های محترم عذرخواهی می کنم که اجازه ندادم این نوشته و هدیه رسانه ای شود؛ زیرا نخواستم از اسم حضرت آقا سوء استفاده کنم.
وی افزود: این را گفتم برای اطلاع آنهایی که می گویند آقا را برای نشان خودش خرج می کند. خدا را شکر که آقا و رهبر ما هر چهار سال عوض نمی شود که بعد هم بشود آخوند عقد کسی تا جایزه مان را تقدیمش کنیم. این سخنان چرخنده با تشویق حضار همراه شد.
وی تصریح کرد: تک تک این کلمات نوشته شده توسط رهبر انقلاب برای من مسئولیت آور و حاوی پیام بود.

 

کمپین ۷۰۰۰ نفری انتخاب حجاب برتر
چرخنده به حضور خود در دانشگاه ها اشاره کرده و گفت: در دانشگاه ارومیه به خانمی که مخالف محجبه شدن دوستانش بود گفتم چرا باید آن وطن فروشی که از بازی در فیلم های دفاع مقدس خود را بزرگ کرد و بعد رفت و در خارج از کشور برهنه شد و به کشور و ارزش های ما خیانت کرد روی امثال تو تاثیر بگذارد. آن دختر هم چادری شد و این کمپین امروز بیشتر از ۷۰۰۰ نفر را داشته است که چادری شده اند.
وی افزود: در این یک سال بدون حمایت هیچ سازمان، گروه و نهادی و در شرایطی که هیچ کاری هم به من ندادند؛ بیشتر نقاط کشور را رفتم و تلاش کردم بو و عطر حضرت زهرا(س) را در کشور پخش کنم.
وی اظهار داشت: از خدا خواسته ام به من عزت، صبر و استقامت بدهد. در این ماه ها هیچ سریالی بازی نکرده ام؛ اما انگار چند سریال و فیلم بازی کرده ام چون تاثیرگذار بوده ام.

کسی فکر نکند اشک های من از روی ضعف است؛ ما ایستاده می میریم
چرخنده با گلایه از برخی نهادها و افراد گفت: تا به حال این حرف ها را نگفته ام اما امروز می گویم. طرحم را برای هر سازمان و نهادی که فکرش را بکنید بردم؛ اما بین شوک زدگی عده ای و شک برخی دیگر نسبت به خودم گرفتار شده ام. به چه چیزی شک می کنید من که گرین کارت داشتم؛ موقعیت خیانت داشتم؛ اما برگشتم و حالا دست یاری به سوی شما دراز کرده ام. منافقین و خارج نشین ها بیشتر باورم کرده اند.
وی در سخنانی که با گریه هم همراه بود از انواع توهین ها در فضای مجازی و آزار فرزندانش گلایه کرده و با گلایه از کسانی که وی را گوشت قربانی دعوای چادری ها و مانتویی ها کرده اند، گفت: من هیچ مشکلی با مانتویی ها ندارم.
وی افزود: چرا فقط خانم ها در مورد حجاب مخاطب قرار می دهیم. زهرایی شدن خانم ها باید همراه حیدری شدن مردان باشد. حجاب در کنار غیرت معنی می یابد.
چرخنده در مورد اشک های خود گفت: کسی فکر نکند اشک های من از روی ضعف است؛ ما ایستاده می میریم. این حرف ها را گفتم چون شاید دیگر هیچ جای دیگر سخن نگویم. دلم را شکسته اند.
وی انعکاس معکوس سخنانش در مورد سینما و هنرمندان در جلسه ای در مجلس را مورد انتقاد قرار داده و روایتی از برخورد بد یک طلبه خواهر با وی را که منجر به عدم حضور وی در حوزه علمیه شد؛ مطرح کرد و گفت: چادری ها وظیفه سنگینی دارند.

چرخنده با گلایه از عدم همکاری نهادها و دستگاه ها گفت: طی یک سال گذشته تنها مستندی ۱۰ قسمت بیست دقیقه ای از شهدای اقلیت های دینی را با همکاری سازمان هنری اوج برای شبکه افق ساخته ام که به دلایل نامشخص پخش نمی شود و در حالی که از تحقیق و کارگردانی تا طراحی صحنه و اجرا و تدوینش برعهده من بوده؛ اما هنوز نیمی از مبلغ قرارداد صد میلیونی را پرداخت نکرده اند. بعد هم می گویند الهام چرخنده میلیاردی پول گرفته است.

 

محجبه هایی را دیده ام که تقوا ندارند؛ اما رکن اصلی تقوا حجاب است
چرخنده در بخش آخر سخنانش گفت: من حرف دیگری ندارم. تنها چیزی که به عنوان وصیت می گویم حرف خواهر شهید ارمنی است که از او خواستم خاطره ای تعریف کند که گفت وقتی برادرم به جبهه اعزام می شد و ایام ماه محرم هم بود، قسمم داد که حجاب را رعایت کنید.

 وی افزود: عنوان هایی مثل سفیر حجاب را خارج نشین ها به من داده اند. وقتی می بینم شبکه هایی مثل من و تو علیه من حرف می زنند، خوشحال می شوم چون امام (ره) گفت اگر دشمن از شما خوشحال بود جای ناراحتی است.

 وی با اشاره به جنبش های محجبه شدن بازیگران و حتی مدل های خارجی گفت: حجاب در همه جای دنیا یک ارزش است و نشانه احترام به شخصیت بانوان است.

 چرخنده درباره تفاوت مانتو و چادر گفت: چادر حجاب برتر است و من اگر خودخواه باشم انتخابش می کنم. هر کسی خود باید انتخاب کند. محجبه هایی را دیده ام که تقوا ندارند؛ اما رکن اصلی تقوا حجاب است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32