کد خبر: 4688
15/10/11 - 6:49 ب.ظ

کارشناس مهدویت با اشاره به اینکه ناآگاهی و جهل از ریشه حجاب بیشترین عامل بد حجابی است، گفت: اگر شناخت فرد را افزایش دهیم ناخودآگاه به حجاب روی می آورد و آن را می پذیرد.

حجت السلام و المسلمین محمدرضا  نصوری در گفت و گو با پایگاه خبری حجاب با اشاره به اینکه  برای تصحیح وضعیت حجاب باید در ریشه بد حجابی به صورت دقیق تامل شود؛ اظهار داشت : باید با تامل در ریشه بد حجابی راهکاری به دست بیاوریم که بتوانیم حجاب را در جامعه رشد دهیم.
کارشناس مهدویت با بیان اینکه اولین دلیل بدحجابی و بی حجابی عدم معرفت به مبانی، اسرار و فلسفه است، افزود: نا آگاهی و جهل بیشترین علت بد حجابی در جامعه است که اگر آگاهی و شناخت و معرفت فرد را افزایش دهیم خود به خود حجاب را می پذیرد و آن را انتخاب می کند.
معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت با تاکید بر اینکه برخود های  محکم و بدون انعطاف که حجاب این است و لاغیر و مابقی حجاب ها مشکل ایجاد می کند بازخورد مناسبی را در پی نخواهد داشت، خاطرنشان کرد: علت دوم بد حجابی کسب موقعیت و جلب توجه دیگران است و خیلی از مسائل بد حجابی که دختران و پسران با آن درگیر هستند برای جلب توجه دیگران است.
وی با اشاره به اینکه این متفاوت جلوه کردن پسران و دختران خود تبعات منفی به دنبال دارد، تصریح کرد: ضعف ایمان و عدم توجه به پیامد های منفی وآسیب های بدحجای به جامعه از دیگر دلایل رشد بدحجابی است.
حجت السلام نصوری افزود: پیامدها و ناهنجاری های منفی بسیاری  بر اثر بی حجابی به وجود می آید که اگر ایمان فرد ارتقا یابد فرد به هر ترتیب فرد به آن سمت نمی رود.
کارشناس مهدویت با اشاره به اینکه زیبا طلبی و کسب موقعیت جدید و نابود کردن موقعیت سنتی از دیگر دلایل بدحجابی است، تاکیدکرد: عده ای بد حجابی و به حجابی را یک نوع هویت جدید و به روز بودن و به اصطلاح با کلاس بودن می داند که برای رشد شخصیتش مناسب است.
معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به اینکه عده ای دیگر برای اظهار غنای مالی و فخرفروشی و خودنمایی به بدحجابی روی می آورند، افزود: در جشن ها و مراسم ها این علت بدحجابی به شدت خود را نشان می دهد.
وی بابیان اینکه هنوز یک بروشور و کتاب درست در علت حجاب نداریم، خاطرنشان کرد: عدم روشنگری مناسب از سوی متولیان فرهنگی جامعه اسلامی و نخبگان در چه در حوزه وچه در دانشگاه یکی از مهمترین دلایل رشد سریع بد حجابی است.
حجت الاسلام نصوری بااشاره به اینکه آثار عمیق در تبین علل حجاب نداریم، افزود: اگر هم داریم به صورت عمیق در جامعه رشد پیدا نکرده و در دسترس مردم قرار نگرفته است.
کارشناس مهدویت با تاکید بر تضاد الگوی حجاب از سوی رسانه ها به عنوان یکی از دلایل اصلی حجاب، تصریح کرد: در اکثر رسانه ها هنرمندان در فیلم حجاب دارند ولی در جشنواره ها و فضاهای مجازی آن ها را به گونه ای متفاوت می بینیم و این حجاب بر خود هنرمندی که آن را بازی کرده است اثر نمی گذارد و نمی توان توقع داشت که اثری روی جامعه بگذارد.
معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به اینکه این تضاد موجود بین واقعیت و آنچه در رسانه ها می بینیم جوان را گمراه می کند، افزود: نبود قانون مناسب حجاب در جامعه اسلامی یکی دیگر از دلایل بدحجابی است.
وی با اشاره به فعال بودن جبهه مقابل در از بین بردن حجاب به عنوان یکی از ریشه های بد حجابی، تصریح کرد: جبهه مقابل با تمام قوا برای از بین بردن حجاب تلاش می کند چرا که اگر بی حجابی در جامعه ایجاد شود جامعه اسلامی از درون خود پوسیده می شود واز بین می رود، مانند آندلس که ۸۰۰ سال اسلام  در آن نهادینده  شده بود اما ظرف ۸ سال وقتی فسادایجاد شد آن جامعه ۸۰۰ ساله از بین رفت.
 
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32