کد خبر: 4578
15/10/06 - 6:50 ق.ظ

کارشناس مهدویت گفت : بانوان محجبه با رفتار دینی عملی خود می توانند عامل ترویج حجاب باشند به شرطی که در جامعه حضور پیدا کنند.

حجت الاسلام نصوری در گفت و گو با پایگاه خبری حجاب با انتقاد از عدم حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر در جامعه به این علت که از آن حمایت نمی شود بسیار کمرنگ شده است.
کارشناس مهدویت با اشاره به اینکه باید از نظر قانون گزاری حمایت هایی از فرد آمر به معروف و ناهی از منکر ایجاد شود، افزود: علاوه بر این باید آمربه معروف و ناهی از منکر آموزش ببیند و با فرهنگ سازی درستی اقدام به دعوت به کار درست کند.
معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت با تاکیدات مقاممعظم رهبری در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر، خاطرنشان کرد: حداقل می توانید ناراحتی و نارضایتی خود را از پوشش فرد بی حجاب به وی ابراز کنید.
وی با بیان اینکه وقتی تعداد زیادی از افرادی از پوشش یک فرد ابراز نارضایتی کنند قطعا در بلند مدت اثر می گذارد، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما به علت نداشتن متولی هنوز به صورت بنیادین نهادینه نشده است و به درستی به آن پرداخته نمی شود.
حجت الاسلام نصوری با اشاره به اینکه زنان با حجاب به شرط حضور در جامعه در ترویج حجاب می توانند بسیار اثرگذار باشند، افزود: درخیابان های شهر بیشتر افراد بدحجاب نمود دارند و این تصور ایجاد می شود که کل جامعه چنین افرادی هستند.
کارشنا س مهدویت با اشاره به اینکه بانوان محجبه باید علاوه بر حضور در عرصه های فردی در عرصه ای اجتماعی هم نقش ایفا کنند، تصریح کرد: حضور مستمر و فعال بانوان با حجاب اسلامی در سینما، پارک، محیط کار و جامعه می تواند نقش بسیار موثری در ترویج حجاب داشته باشد.
معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به اینکه بانوان محجبه باید با یک نگاه عمیق بانوان بد حجاب را جذب پوشش اسلامی کنند، افزود: بانوان می توانند با توضیح دلایل انتخاب پوشش خود و بیان آسیب هایی که بر اثر بد حجابی در جامعه هشدارا به آن ها بگویند زیرا اگر گفته نشود خود این افراد با حجاب هم در آینده به مشکل بر می خورند.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32