کد خبر: 4543
15/10/05 - 12:50 ب.ظ

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد گفت: فرهنگ حقوق شهروندی را باید به گونه ای در جامعه نهادینه کنیم که رعایت این حقوق و عفاف و حجاب به…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از ایرنا محمدعلی طالبی روز دوشنبه در سومین نشست ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در سالجاری اظهار کرد: این استان باید به الگوی رعایت حقوق شهروندی و صیانت از حریم امنیت عمومی در کشور تبدیل شود چرا که ظرفیت های رسیدن به این مهم وجود دارد.
وی افزود: یزد در ارزیابی های وزارت کشور جزو استان های برتر در حوزه صیانت از حقوق شهروندی و حریم امنیت عمومی بوده که نشان از انعکاس فرهنگ بالای مردم استان یزد و تلاش همه دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی استان در این خصوص است.
وی ادامه داد: ممکن است اکنون از طریق اداری بتوان یکسری الزامات برای رعایت عفاف و حجاب در حقوق شهروندی در دستگاه های ایجاد کرد اما باید این فرهنگ آنچنان در جامعه گسترش یابد که با مطالبه عمومی در این زمینه مواجه شویم.
طالبی افزود: دستگاه هایی از جمله آموزش و پرورش، دانشگاه ها، صدا و سیما و ارشاد که در فرهنگ سازی نقش دارند باید در زمینه گسترش حقوق شهروندی و رعایت عفاف و حجاب فعال تر عمل کنند که تحقق این مهم نیازمند توجه جدی مدیران به موضوع است.
مجید جوادیان زاده مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد نیز در این نشست گفت: ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی دارای برش ملی، استانی و شهرستانی و سه سند کاربردی و مبنایی در این زمینه است.
در پایان این نشست دستگاه های برتر استان در حوزه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی تجلیل شدند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32