کد خبر: 4496
15/10/05 - 12:00 ق.ظ

همسفران دختران آفتاب به سرمنزل تفکری می رسند که انسان را می بینند و اعتبار می بخشند؛ خواه زن باشد خواه مرد؛ تفکری که حجاب و غبار شبهه ها…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری شبستان کتاب “دختران آفتاب” با رویکرد تحقیقی روان شناختی و جامعه شناختی، فرهنگی و دینی درباره زنان، تألیف مشترک امیرحسین بانکی، محمد دانشگر و محمدرضا رضایتمند به چاپ دهم رسید.

 بنا بر این گزارش، این کتاب بر آن است که زن و منزلت و شخصیت و هویت او را بشناساند به خودش، به مَردَش، به جامعه اش، و به تاریخ گذشته و سرنوشت آینده اش؛ همان گونه که هست و همان گونه که باید باشد و همین گونه است که او را از طفیلی مرد بودن می رهاند و نشان می دهد که در عین زن بودن هیچ از مراتب و کمالات انسانی کم ندارد.

 هم سفران “دختران آفتاب” به سرمنزل تفکری می رسند که انسان را می بیند و اعتبار می بخشد؛ خواه زن باشد خواه مرد؛ تفکری که حجاب و غبار شبهه ها، تلالو انوار بی بدیلش را کورسویی خواسته است و چون این غبار، برای همسفران دختران آفتاب فرو می نشیند؛ تلالو آن انوار، آنها را به خانواده و اجتماع می برد. شرافت مادری را در خانواده ای که پایه و اساس انسان سازی است به آنها یادآوری می کند، نقش های اجتماعی و لوازم آن چون روابط زن و مرد، پوشش و حجاب، حیا و غیرت را توضیح می دهد.

 سرمنزل مقصود “دختران آفتاب” دامان پرمهرومحبت مادری است که سرچشمه همه نیکی هاست. مادری که فاطمه خوبی هاست و زهره روشنایی ها.  این کتاب از معدود داستان هایی است که بیش از یک نویسنده دارد و سبب آن هم چند جنبه ای بودن محتوای آن است.

 گفتنی است، چاپ دهم “دختران آفتاب” در ۴۸۰ صفحه با قیمت ۲۵ هزار تومان و با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه از سوی انتشارات سروش به تازگی روانه بازار کتاب شده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32