کد خبر: 4493
15/10/05 - 12:04 ق.ظ

در مجمع عالی زنان آذربایجان غربی که با محوریت حجاب و عفاف برگزار شد زنان استان مطالبات خود از استاندار آذربایجان غربی و نهادهای متولی در امر حجاب و عفاف…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از تیار؛ در مجمع عالی زنان آذربایجان غربی که با حضور امور بانوان ادارات و زنان تأثیرگذار استان در سالن جلسات اداره برق استان با محوریت حجاب و عفاف تشکیل شد اعضای شرکت کننده با ابراز نارضایتی از وضعیت حجاب و عفاف در سطح جامعه مطالبات خود از استاندار آذربایجان غربی را طی بیانیه ای مطرح کردند.

از آنجا که مسأله حجاب و عفاف در دنیای امروز فراتر از جنس زنان است و حتی نوع انسان را در بر می گیرد فارغ از جغرافیای اسلام، نیاز بشریت با هر رنگ و نژاد را تأمین می کند لزوم توجه به این مقوله مهم بیش از پیش احساس می شود.

در عصر مدرن عفاف و حجاب صرفا یک نوع پوشش نیست بلکه اندیشه و رویکردی است که بشریت به آن نیازمند است فرهنگی که برای تحقق مصالح مبتنی بر اخلاق و منفعت در جهان کنونی به آن نیازمندیم. فرهنگی که انسان را از بند نفس می رهاند و به رشد و شکوفایی استعدادهای نوع بشر برای رسیدن به حقیقت انسانیت به معنای خلیفه اللهی رهنمود می شود.

در اسلام پوشش زن نه برای تخفیف، بلکه  برای اعلای شخصیت اوست و برای آنکه زنان در برابر مردان نامحرم خود را حقیر و ذلیل نبیند، تکبر را برای آنان جایز دانسته و اجازه داده که زن با درک کرامت نفس خود ، نه تنها تمامی تحقیر های تاریخی خود را با عزت نفس پایدار در برابر مردان بیگانه بیابد تا بتواند امور اجتماعی و مراودات خود را در سطحی مطلوب به انجام رساند.

حجاب همواره برای زن کرامت حریت و لباس ارتباط سالم اجتماعی است و موید و مجوز رفتار مبتکرانه زنان است و به آنها ابهت و عظمتی می بخشد تا به وسیله آن این مفهوم را در جامعه منتشر سازند که زن انسان مستقل می باشد و در انتخاب شکل ظاهری خود اراده و اختیار دارد و در این زمینه در برابر هیچ تحمیلی از سوی مردان جامعه سر فرود نمی آورد و طراحان مدهای گوناگون و مواد مصرفی نمی توانند رفتار ظاهری آنان را در جامعه تعیین نمایند.

بر این اساس ما اعضای مجمع عالی بسیج جامعه زنان استان آذربایجان غربی می خواهیم که:

۱- ما زنان استان آذربایجان غربی، امروز به عنوان سنگربان ارزش‌های اسلامی‌در برابر وضع جاهلی دنیای غرب با پاسداری از حریم حجاب به عنوان دژ امنیت زن و پیشتاز در میادین علم، فرهنگ و سیاست از حصار مستحکم فرهنگ اسلامی‌محافظت کرده و از سازمان‌های فرهنگی، رسانه ای، دستگاه‌های تربیتی و ارشادی می‌خواهیم در جهت شناساندن عمق و محتوی حجاب و عفاف برنامه ریزی و از نفوذ فرهنگ مبتذل غرب جلوگیری نمایند.

۲- از زنان آزاداندیش و دختران فرهیخته و دانشگاهی ایران می خواهیم  تا با درک موقعیت جهانی کشور و این که امروز میهن الگوی اخلاق و عفاف در جهان بویژه جهان اسلام قرار گرفته، نسبت به خنثی کردن توطئه‌های فرهنگی دشمن با رعایت پوشش در خور و شایسته دختر ایرانی بار دیگر هویت ملی و دینی خود را به جهان تشنه معنویت هدیه کنند.

۳-از مسئولان نظامی و انتظامی استان می خواهیم با تولید کنندگان لباسهای مبتذل، تنگ، کوتاه و آزاردهنده که یک اقدام مخل امنیت اخلاقی- اجتماعی است و عامل نا امنی به حساب می آیند، برخورد سخت نمایند.

۴- از استانداریاستان  که نماینده تام الاختیار دولت جمهوی اسلامی در استان است می خواهیم که مصوبه ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی را محور کارهای دستگاه های فرهنگی قرار دهد و نقش نظارتی خود را بر دستگاههای اجرایی بیش از پیش کند

۵- از نمایندگان محترم مجلس می خواهیم به دنبال اصلاح، رفع ابهام، ایجاد ضمانت اجرایی و خلق قوانین مکمل در این حوزه باشند.

۶- از کلیه فعالین فرهنگی و زنان فرهیخته استان می خواهیم جهت احیاء فریضه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک وظیفه شرعی وعمومی جهت گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در حوزه مسائل مربوطه زنان تلاش نمایند .

۷- از نیروی انتظامی می خواهیم در برخورد با پدیده بدحجابی با تقویت فعالیتهای نامحسوس خود برای پیدا کردن حلقه های معاند در جریان بد پوشی که با اندیشه مجرمانه در توسعه بی عفتی در جامعه سهیم اند را بیش از پیش و مستمرانه پیگیر باشد.

انتهای پیام/

 

 

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32