کد خبر: 4439
15/10/03 - 7:22 ق.ظ

استاد حوزه و دانشگاه گفت: شما طلاب با پوشیدن چادر گویا لباس احرام بر تن کردید و با بر داشتن قدم در این مسیر اعمال حج را انجام داده اید و با وارد شدن به…

به گزارش پایگاه خبری حجاب رضوان خیاطان مصطفوی، مدیر مدرسه علمیه حضرت فاطمه محدثه(س) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان اصفهان با استناد به این حدیث از امام رضا(ع) که می فرمایند «خداوند رحمت کند بنده ای را که سخن ما را بیاموزد و بیاموزاند که این گونه امر ما را احیاء می کند» گفت: حضور طلاب در حوزه های علمیه اجابت دعوت مولا حضرت صاحب الامر(عج) است، لذا آن را ارج نهیم و سربازی شایسته و با نظم برای مولا باشیم.

مصطفوی در راستای مباحث خود به حدیثی از امام جواد(ع) اشاره کرد و تصریح کرد: طبق حدیث امام جواد(ع) اقامه واجبات، اجتناب از محرمات و دوری از غفلت در دین، عمل ابرار و نیکوکاران است و اقامه فرائض باید به گونه ای باشد که اجتناب از محرمات را به دنبال داشته باشد.

وی طلاب را متذکر کرد: لازم است طلاب فرصت های تهذیب و تحصیل علم را مغتنم بشمارند و از آن بهره کافی ببرند و در آینده حسرت از دست دادن آن را نخورند، چرا که طبق فرمایش امیرالمؤمنین(ع) عمر همانند ابر بهاری می گذرد.

وی با تاکید بر حجاب کامل افزود: هدف ازحجاب پوششی است که باعث جلب توجه نامحرمان نشود و در ادامه به آغاز کلاس امامت نوید داد.

وی به حدیثی از اصول کافی باب ستون های اسلام استناد کرد و گفت: اسلام بر پنج پایه نماز، خمس، زکات، حج و ولایت استوار است و ولایت را اساس و پایه چهار تای دیگر دانست.

وی افزود: با توجه به فرمایش معصوم(ع) اگر کسی همه عمر خود به عبادت بپردازد، ولی به ولایت و امامت اعتقاد نداشته باشد، این اعمال از او پذیرفته نیست.

وی در پایان سخنان خود به طلاب گوشزد کرد: شما با پوشیدن چادر گویا لباس احرام بر تن کردید و با بر داشتن قدم در این مسیر اعمال حج را انجام داده اید و با وارد شدن به مدرسه علمیه وارد حرم شده اید، لذا وقتی لبیک گفتید خود را در بزرگترین حضور، حاضر ببینید.

پایان پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32