معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت:

رسانه ها با عادی سازی روابط با جنس مخالف باعث رشد بد حجابی می شوند

کد خبر: 4370
15/09/26 - 12:30 ب.ظ

معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به اینکه پذیرش حجاب در جامعه ما از روی سنت است، گفت: ما یک تعریف کامل و جامعی از حجاب و حیا وعفاف به…

حجت الاسلام محمدرضا نصوری در گفت و گو با پایگاه خبری حجاب نیوز با انتقاد از عدم شناخت درست از حجاب و عفاف، اظهار داشت : در دهه های بعد از انقلاب یک تعریف درست و کامل و جامعی از حجاب و حیا وعفاف به دست نداده ایم.
کارشناس مهدویت با بیان اینکه روشنگری و تعریفی که بر روی مسائل فاخر که باید باشد نبوده است، افزود: حجاب در جامعه ما از روی سنت و یا اجبار پذیرفته شده و تعریفی درستی که باید از آن وجود داشته باشد وجود ندارد.
معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت با تاکید بر اینکه استفاده ابزاری از بحث بی حجابی و بد حجابی می شود، خاطرنشان کرد: استفاده ابزاری از بد حجابی در رسانه، انتخابات و حتی در انتخاب لوازم خانگی نمود پیدا می کند که باعث ایجاد شدن فضای جدیدی با هویت جدیدی از حجاب می شود که آن فضای سنتی سابق و هویت سابق را به کناره می راند.
وی بابیان اینکه در چند سال اخیر همایش، مسابقه و کارهای راهبردی بسیاری در ترویج حجاب انجام شده است، گفت: هیچکدام از این راهبرد ها عملیاتی نشده که حجاب را به عنوان ارتقا دهنده ارزش های معنوی و انسانی جهت دهند و هنجارهای جامعه را به سمت مسائل خدایی والهی ببرند.
حجت الاسلام نصوری با بیان اینکه میتوانیم با نوآوری و زیبا فهمی در بحث حجاب و عفاف آن را از فضای سنتی خارج کنیم، خاطرنشان کرد: باید حجاب را به فضای کاربردی و علمی جامعه بیاوریم وتلاش کنیم که به صورت بنیادین وارد مسائل تربیتی خانواده شود.
کارشناس مهدویت با تاکید بر اینکه این فضا را باید از دوران مهدکودک آغاز کرد ودر دوران مدرسه، دانشگاه و جامعه و محیط کار ادامه داد، افزود: اگر هر کسی ساز خود را بزند برخی در خانواده سنتی و یا در خانواده غیر سنتی به دلایل مختلف فضای حجاب را برای خود طراحی می کنند یا از آن فرار می کنند.
معاون تبلیغ و ارتباطلات مرکز تخصصی مهدویت با اشاره به فعالیت رسانه های تصویری و ماهواره و شبکه های مختلف، تصریح کرد: این رسانه ها تلاش می کنند در بین روابط با جنس مخالف عادی سازی را ایجاد کنند و به طبع از این طریق فضای بد حجابی و بی حجابی رشد می‌کند.
وی با اشاره به اینکه با فعالیت های رسانه‌ای شدید حالت محافظه کارانه در خانواده های با حجاب هم ایجاد می شود، تاکید کرد: این مسئله باعث ایجاد تناقض در جامعه و رشد بد حجابی و بی حجابی در سطح جامعه می شود.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32