کد خبر: 4357
15/09/26 - 8:47 ق.ظ

کارشناس مسائل مذهبی با اشاره به اهمیت رسیدگی به ظاهر افراد در دین اسلام، گفت: اهمیت حفظ ظاهر در دین اسلام، به دلیل تأثیر قطعی است که ظاهر فرد در باطنش…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرنگار خبرگزاری رسا در اصفهان، حجت الاسلام میثم ریاحی کارشناس مسائل مذهبی، امشب در جمع مردم خیابان آل خجند اصفهان، با اشاره به شیوه های رفتاری والدین در مقابل فرزندان، از رفتار برخی از والدین انتقاد کرد و گفت: سلب آرامش برای کسب آسایش، اشتباه است.

وی با بررسی مشکلاتی که در جامعه برای خانواده ها به وجود آمده است، افزود: سلب آرامش برای رسیدن به آسایش، نداشتن حجاب اسلامی و برخی از بازی های رایانه ای، در ایجاد مشکلات اجتماعی نقش به سزایی دارد.

حجت الاسلام ریاحی با توجه به اهمیت ارضاء روح، بیان داشت: برخی افراد برای رسیدن به آسایش، آرامش خود را فدا می کنند که این مسأله ناشی از عدم توجه به اهمیت مسائل مربوط به روح است.

کارشناس مسائل مذهبی با انتقاد از برخی مدل های لباسی که تحت عنوان حجاب اسلامی در جامعه فراگیر شده است، ابراز داشت: لباسی از منظر دین اسلام حجاب محسوب می شود که جلب کننده و جذب کننده نباشد، چرا که پوشیدن لباس شهرت از نظر دین اسلام حرام است، حتی اگر آن لباس چادر باشد.

وی یکی از شاخصه های رفتار اسلامی را توجه به ظاهر افراد دانست و گفت: اهمیت حفظ ظاهر در دین اسلام، به خاطر تأثیر قطعی است که ظاهر فرد در باطنش می گذارد.

حجت الاسلام ریاحی افزود: در برخی از خانواده ها زن و شوهر بدون توجه به روحیه حساس فرزندان خود، لباس هایی می پوشند که موجب تحریک فرزندانشان می شود و با این کار، آرامش فرزندانشان را به هم می زنند.

کارشناس مسائل دینی با ابراز نگرانی از وضعیت جوانان نسل آینده، بیان داشت: فراگیر شدن بازی های رایانه ای در جامعه از حیله های دشمن است و دشمن قصد دارد به واسطه مشغول کردن ذهن افراد به این بازی ها، دین را از آن ها بگیرد.

وی در پایان ابراز داشت: برخی افراد به ظاهر مؤمن، علاوه بر این که سخن را حق نمی پذیرند، بلکه در مقابل آن می ایستند که این مسأله نشانه بی ایمانی آن ها است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32