کد خبر: 4340
15/09/25 - 10:11 ق.ظ

امام جمعه ساری گفت: حجاب مصونیت و پیشگیری از مفاسد اخلاقی بوده و برای حفظ خانواده و جامعه که به فساد آلوده نشوند لازم است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری تسنیم از ساری، آیت الله نورالله طبرسی امروز در خطبه‌های نماز جمعه ساری با تاکید بر رعایت مقوله عفاف و حجاب با استفاده از سبک زندگی اسلامی، اظهار داشت: زنان و بانوان اسلامی با تاسی از منش امامان معصوم، الگوی زنان جهان اسلام باشند.

وی افزود: با تاسی از سبک زندگی اسلامی، بسیاری از منکرات و بداخلاقی‌ها در جامعه از بین خواهد رفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه فرهنگ حجاب و عفاف اسلامی در ایران اسلامی الگوی جهانیان شده است، تصریح کرد: باید از منش و مکتب دینی برای زندگانی سعادتمندانه آینده بهره گیری کنیم.

طبرسی با بیان اینکه موعظه و دعا از سوی مومنان نباید فراموش شود، افزود: امیدواریم بتوانیم رهرو واقعی راه امام و شهیدان باشیم.

امام جمعه ساری با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را گرامی‌داشت و گفت: سالروز شهادت جوانمرد فاضل، افتخار دیار علویان و تبرستان مرحوم شهید آیت الله هاشمی نژاد را گرامی می‌داریم.

طبرسی با بیان اینکه حصر آبادان در ایام مهر ۶۰ شکسته شده است، افزود: به محض اینکه شیرینی این پیروزی بزرگ را ملت ایران احساس کردند، سقوط هواپیمایی ارتشی کام ملت را تلخ کرده است.

وی با اعلام اینکه ملت ایران برای تثبیت انقلاب، شهدا و رزمندگان بسیاری را تقدیم اسلام کرده است، افزود: انقلاب اسلامی عطیه الهی بوده و این هدیه خدایی باید از سوی ملت سرافراز ایران پاس داشته شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه آمریکا همواره دشمن ایران اسلامی و کشورهای مظلوم بوده و هیچگاه دست از چپاول و کشورگشایی برنمی دارد، گفت: در جریان برجام و مسائل هسته ای، ملت ایران هیچگاه دست از تبعیت ولایت فقیه برنخواهد داشت.

وی با اعلام اینکه وحدت، همدلی و همزبانی نیروهای مسلح سبب تحکیم پایه‌های نظام شده است، افزود: ملت ایران در هفته دفاع مقدس راه شهیدان را ادامه خواهند داد و پایبند ارزش‌های دینی خواهند بود.

طبرسی با اشاره به اینکه حضور مردم مازندران در مراسم روحبخش دعای عرفه بسیار پرشور بوده است، گفت: مردم ولایی و علوی تبار مازندران همواره در دفاع از ارزش‌های اسلامی و سرمایه‌های دینی پیشتاز هستند.

وی با تسلیت حادثه روز گذشته منا در مکه مکرمه، افزود: متاسفانه زائران کشورهای اسلامی که برای رمی جمرات کسب عبادت می‌کردند با نادانی و بی توجهی و بی عقلی ماموران سعودی، به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

امام جمعه ساری با اشاره به فوت ۶ نفر از حاجیان مازندرانی در حادثه مکه، افزود: به خانواده‌های این حجاج تسلیت می‌گویم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری به دنبال فوت این حاجیان، سه روز را در کشور عزای عمومی اعلام کردند، گفت: در روز عید قربان وقتی از سوی رژیم آل سعود اقدام به حادثه غمباری در مکه مکرمه صورت می‌گیرد باید از سوی کشورهای اسلامی محکوم شود.

طبرسی با اعلام اینکه پادشاه عربستان باید از این اقدام شنیع و کشتار مسلمان جهان در مکه باید خودکشی کند، افزود: سازمان کنفرانس اسلامی در قضیه مکه باید ورود جدی پیدا کند.

بین خطبه‌های نماز جمعه ساری، نمازگزاران ساروی با سردادن شعارهای ضداستکباری، اقدام شنیع رژیم آل سعود در فوت حجاج کشورهای اسلامی در مکه را محکوم کرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32