کد خبر: 4290
15/09/23 - 5:55 ق.ظ

گفتمان دینی «چرا چادری شدم» با حضور قرآن‌آموزان شهرستان سیمرغ، ۳۰ شهریورماه در خانه قرآن منتظران ظهور(عج)این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری ایکنا، رقیه مرادی، مدرس قرآن و مسئول امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سیمرغ در این گفتمان که ۳۰ شهریورماه در خانه قرآن منتظران ظهور(عج) پایین دسته این شهرستان برگزار شد، با معرفی چادر به عنوان حجاب برتر گفت: عده‌ای تصور می‌کنند در اسلام چیزی به نام چادر نداریم و می‌گویند در آیات و روایات در مورد حجاب برتر چیزی به صراحت ذکر نشده است؛ در حالی که اگر آیات، روایات و روش عملی زنان مسلمان به ‌ویژه حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا(س) مورد تفحص دقیق قرار گیرد، به‌دست می‌آید که چادر یا پوششی شبیه به آن مورد استفاده بوده است.

وی افزود: پیامبر(ص)، چادر را به‌ عنوان یکی از وسایل نوزده‌گانه ضروری جهیزیه برای دخترش زهرا(س) قرار داد؛ چادر سیاه بهترین و سالم‌ترین پوشش زن مسلمان است که بزرگواری و فروتنی زن را در برابر احکام اسلام و ارزش‌های اخلاقی به منصه ظهور می‌گذارد.

مرادی ادامه داد: چادر کمال پوشش است زیرا به جهت پوشش یکنواخت و یک پارچه بدن، توجه نا محرم را جلب نمی‌کند.

مسئول امور بانوان اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سیمرغ خاطرنشان کرد: چادر، مظهر دیانت، ملیت و استقلال فرهنگی زن مسلمان ایرانی است و زن را در برابر نگاه‌های آلوده، حفظ می‌کند؛ عظمت و صلابت این نماد دینی سبب شده است استعمارگران، با فرهنگ عفاف بجنگند؛ زنان باید بدانند شیطان برای رسیدن به مقاصد شوم خود، با اجرای سیاست گام به گام، نخست حجاب کامل را که چادر است از او می‌گیرد و با ایجاد تمایل در پوشیدن چادرهای نازک، توری، گل‌دار و مانند آن، او را به سمت بدحجابی و در نهایت بی حجابی می‌کشاند.

مرادی ادامه داد: تلاش شیطان صفتان جهت تضعیف این اصل مهم، نشان‌دهنده اثر آن است زیرا چادر، پیام استقلال و آزادی زن مسلمان و سدّ راه ابتذال فرهنگی غرب است.

وی در پایان گفت: چادر، جلوه عفاف حضرت فاطمه(س) است که با گذشت چند قرن، ندای آزادی‌بخش آن هنوز در گوش تاریخ طنین‌انداز است.

حمیدرضا گل‌محمدی

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32