کد خبر: 4284
15/09/22 - 11:59 ق.ظ

نخستین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر با هدف تحکیم و ترویج فریضه امر به معروف و نهی از منکر در دانشگاه آزاد اسلامی سمنان تشکیل شد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرنگار خبرگزاری آنا؛ مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان سمنان در نخستین جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سمنان گفت: دانشگاه محل تحصیل علم و دانش است و موضوع حجاب و عفاف و نوع پوششی که فرد هنگام ورود به دانشگاه دارد باید براساس ارزش‌های دینی و اسلامی باشد، رعایت عفاف و حجاب مساله‌ای فطری است که در فطرت و طینت انسان‌ها گذاشته شده و اثرات آن در محیطی که اصول دینی و اخلاقی رعایت می‌شود، نشان از آن دارد که سازمان مربوطه وظایف خود را صحیح انجام داده است.

حجت الاسلام والمسلمین رضا کهساری گفت: با توجه به اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر در پیشگیری از ناهنجاری‌ها اجتماعی لازم است تا برای صیانت از این فریضه مهم از تمامی نیرو و پتانسیل موجود کمال استفاده را ببریم.

وی رفتار و اخلاق کارکنان دانشگاه اعم از استاد و کارمند را در تاثیرپذیری دانشجویان بسیار مهم برشمرد و گفت: استادان و کارکنان با رفتار خود می‌توانند مبلغان خوبی برای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در میان دانشجویان باشند و در مسیر اجرای موفق وظایف این ستاد با دقت و جدیت در امر به معروف و نهی از همکاری داشته باشند.
کهساری گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر و ترویج حجاب و عفاف در دانشگاه‌ها مستلزم حمایت تمامی اقشار دانشگاهی از استاد و کارمند و دانشجو است و مشارکت جمعی همه حوزه‌ها را طلب می‌کند و این مهم نیز تنها در سایه تنظیم آیین نامه مدون و اجرای قوانین مختص به این حوزه امکان‌پذیر است.

معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی سمنان نیز در این جلسه خواستار ارائه برنامه جامع اطلاع رسانی ستاد امربه معروف دانشگاه توسط روابط عمومی شد و گفت: اطلاع رسانی شفاف و فرهنگ سازی در موضوع حجاب و عفاف می‌تواند گامی اساسی در ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در میان دانشجویان باشد که باید به دقت برنامه ریزی و اجرا شود.

دکتر مهدی سلطانی‌فر افزود: موفقیت عملکرد این ستاد در ترویج و فرهنگ سازی در حیطه حجاب و عفاف به همکاری صمیمانه و نزدیک تمامی حوزه‌های مرتبط بستگی دارد.

وی گفت: با توجه به شروع سال تحصیلی و حضور دانشجویان در دانشگاه باید بر اساس برنامه زمان بندی دقیق مراتب تشکیل و مقررات مربوطه را به اطلاع دانشجویان رساند و با ارائه الگوهای مناسب از پوشش برای دانشجویان اعم از پسر و دختر برای فرهنگ سازی در این زمینه اقدام کرد.

سلطانی‌فر با معرفی اعضای این ستاد گفت: نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی، معاون دانشجویی و فرهنگی، مدیران حراست و روابط عمومی، یکی از اعضای هیات علمی صاحب نظر در این حوزه و مسئول پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه اعضای اصلی این ستاد را تشکیل می دهند که باید از تمامی امکانات و پتانسیل در اختیار برای اجرای آیین نامه این ستاد استفاده نمایند.

حاضران در این جلسه بر لزوم تدوین آیین نامه حجاب و عفاف در دانشگاه تاکید کردند و در پایان مقرر شد تا بر اساس برنامه جامع اطلاع رسانی توسط روابط عمومی دانشگاه این آیین نامه به تمامی مخاطبین اطلاع رسانی شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32