کد خبر: 4240
15/09/21 - 9:00 ق.ظ

سخنگوی کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی در مجلس گفت: تاکنون تنها یک جلسه برای بررسی«طرح صیانت از عفاف و حجاب» تشکیل شده و هنوز تکلیف آن مشخص نیست.

به گزارش پایگاه خبری حجاب نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت طرح «صیانت از عفاف و حجاب» در کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی مجلس توضیحاتی ارائه داد و گفت: طرح صیانت از عفاف و حجاب هنوز در قالب یک طرح خام است و برای ارائه به صحن باید مراحل بسیاری را پشت سر گذارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی درباره اینکه با توجه به ایرادهایی که مرکز پژوهش‌ها به آن وارد کرده است احتمال خروج آن از دستور کار وجود دارد یا خیر، توضیح داد: هر طرحی موافقان و مخالفان خود را دارد و این طرح نیز مسیر خودش را طی می‌کند؛ ممکن است از دستور خارج شود و یا به صحن رود ولی در هر صورت بهتر است از منطق تبعیت کرد؛ به این معنا که اگر منطق قوی در حذف برخی از بندها وجود دارد به‌یقین کمیسیون باید آن را اجرایی کند.

وی با تاکید براینکه تاکنون تنها یک جلسه برای این طرح تشکیل شده و هنوز تکلیف آن مشخص نیست، افزود: مجلس هیچگاه به دنبال ایجاد قانون‌های مشابه و متعدد در یک حوزه نیست و اگر طی بررسی‌ها مشخص شود که مشابه این طرح در قانون وجود دارد تصمیم دیگری درباره آن گرفته خواهد شد؛ بنابراین گفت‌وگو و بحث درباره این طرح در یک فضای ملتهب رسانه‌ای جایز و مناسب نیست.
سخنگوی کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی در مجلس در پایان گفت: به طورحتم ایرادهایی گرفته شده بررسی خواهد شد و نهایتا طرح را بر اساس یک جمع‌بندی قبول و یا رد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، توبیخ و درج در پرونده در صورت بدحجابی، دوره آموزشی برای زنان با پوشش غیرشرعی، جزای نقدی و پرداخت جریمه، بخش‌های از بندهایی «طرح صیانت از حریم عفاف و حجاب» محسوب می‌شوند، طرحی که به تصویب کمیسیون مشترک فرهنگی و قضایی مجلس رسیده اما مرکز پژوهش‌های مجلس در بررسی کارشناسی‌اش کلیات آن را رد کرده است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32