حجت‌الاسلام ذوالنور در گفت‌و‌گو با خبرنگار حجاب نیوز:

در مسئله حجاب باید پیشگیری در اولویت قرار گیرد

کد خبر: 4233
15/09/21 - 7:08 ق.ظ

حجت‌الاسلام ذوالنور با اشاره به اهمیت پیشگیری در مسئله حجاب گفت: در مسئله حجاب نه‌تنها آفند و پیشگیری درستی نداریم بلکه پدافند مناسبی هم نداریم.

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حجاب با اشاره به اینکه ارزیابی از وضعیت حجاب در جامعه در حال حاضر ارزیابی مثبتی نیست، اظهار داشت: آنچه باید دستگاه‌های ذی‌ربط در این زمینه اقدام کنند و آورده داشته باشند متأسفانه وجود ندارد.

کار‌شناس مسائل سیاسی بابیان اینکه امروزه توجه به موضوع عفاف و حجاب در دستور کار دستگاه‌های حکومتی و نظام دیده نمی‌شود، افزود: علاوه بر دستگاه‌های حکومتی در مراکز آموزشی، فرهنگی، رسانه‌ها و مراکز اداری و محیط‌های کار ما هم در این زمینه توجه لازم صورت نمی‌گیرد
.
وی با تأکید بر اینکه خانم‌هایی که با چنین فضاهایی و چنین نامهربانی‌هایی هنوز به موضوع حجاب تأکید دارند تحت تأثیر فطرت الهی قرار دارند، خاطرنشان کرد: وجدان سالم، آموزه‌های دینی و ریشه عمیق خانوادگی در این افراد باعث شده است که همچنان پایبند به حجاب باشند و تأثیرپذیری از اصول و آرمان‌ها را در ظاهر خود به نمایش گذاشته‌اند.

حجت‌الاسلام ذوالنوربا بیان اینکه آنچه نظام و دولت و دستگاه‌های مربوطه در رابطه با عفاف و حجاب وظایفی دارند که به نظر می‌رسد آورده این ارگان‌ها ناچیز بوده است، تصریح کرد: فشار وتاثیرگذاری دشمن و دنیای استکبار هم امروزه بسیار سنگین است.

کار‌شناس مسائل سیاسی با اشاره به اینکه امروز مظاهر دنیا به‌شدت نسل جوان ما را به سوی خود دعوت می‌کند، تأکید کرد: ابزار این موضوع هم شهوات و گناه و معصیت است که امروز در جامعه ما به‌وفور وجود دارد.

وی با اشاره به فضای مجازی، ماهواره، اینترنت و عرصه سایبری؛ خاطرنشان کرد: همه این ابزار‌ها برای ترویج بی‌بند باری، فساد و گناه بسیج شده‌اند.

حجت‌الاسلام ذوالنور با تأکید بر اینکه نه‌تنها باید آورده به صورت معمول پاسخگو مسئله حجاب باشد، افزود: باید در برخورد با مسئله حجاب علاوه بر واکنش به مشکلات ایجادشده باید جلو‌تر باشیم و در این زمینه پیشگیری کنیم.

کار‌شناس مسائل سیاسی با انتقاد از وضعیت ساماندهی وضعیت حجاب؛ تصریح کرد: ما نه‌تنها آفند و واکسیناسیون و پیشگیری درزمینهٔ مسئله حجاب نداریم بلکه حتی پافند درست و مناسبی هم نداریم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32