کد خبر: 4215
15/09/20 - 3:14 ب.ظ

پژوهشگر مباحث مهدویت گفت: از پیامدهای مهم مدرنیسم بروز بحران فرهنگی و ترویج پدیده بی حجابی است که این ظهوربی دینی و فقدان ارزشهای دینی سبب شده…

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت الاسلام ابراهیم باقرزاده قائم مقام ومعاونت تبلیغ و توسعه مؤسسه فرهنگی پژوهشی طهورا در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان درقم، با اشاره به اینکه هدف اصلی تشریح احکام در اسلام قرب و نزدیکی به خداوند است گفت: این قرب و نزدیکی به وسیله تزکیه و تقوا بدست می آید که خداوند متعال درقرآن کریم درتشریح حکم الهی می فرماید: وجوب حجاب و رعایت عفت در یک جامعه دستیابی به تزکیه و پاکدامنی است.

وی افزود: ازمجموع آیات که در قرآن در باب حجاب و تزکیه نفس آمده حجاب را یکی از راههای کسب تقوای الهی عنوان می کند و تاکید بر نگاه حلال و شایسته زن و مرد به یکدیگر دارد و اینکه نگاه مردم و زن نامحرم نباید نگاهی همراه با فساد باشد.

پژوهشگرمباحث مهدویت ادامه داد: هدف و فلسفه وجوب حجاب جلوگیری ازفساد است چرا که پیامبر(ص) وائمه(ع) نیز همواره پیگیر این امر بودند و امروز نیز درعصر امام عصر(عج)هم این هدف مورد توجه می باشد و خود حضرت کامل کننده این هدف می باشند.

حجت الاسلام باقرزاده تصریح کرد: در دعای منسوب به امام زمان (عج) آمده است امام زمان(عج) در باب زنان از خدا می خواهد که خدایا به زنان ما عفت و حیا بده، هرچند باید دانست که عفت وحیا تنها مربوط به زنان نیست بلکه مردان نیز باید دارای عفت و حیا باشند.

جریان تقوا گرایی، مسیر درست رسیدن به عفت و حجاب است

وی اظهار داشت: انسان عفیف اعمال خود را اصلاح می کند چرا که سقوط زن و یا مرد هرکدام سبب سقوط جامعه می شود و ابتذال، بی تقوایی و عذاب عمومی ایجاد می شود و وقتی دقت می کنیم جریان تقوا گرایی یک سوی آن به عفت برمی گردد.

قائم مقام ومعاونت تبلیغ و توسعه مؤسسه فرهنگی پژوهشی طهورا یاد آور شد: بر اساس روایات یاران امام زمان (عج) به اندازه یاران پیامبر اکرم(ص) در جنگ بدر که ۳۱۳ نفر بوده اند می باشد که در ستاد فرماندهی این یاران ۵۰ نفر زن هستند که هر کدام از این زنان هزاران زن را رهبری می کنند.

پژوهشگرمباحث مهدویت خاطر نشان ساخت: زنانی که این فرماندهی را بر عهده دارند، زنانی هستند که دارای استانداردهای قرآنی و روایی هستند و دارای عفت و اهل نماز و مسائل دینی می باشند که یکی از مهمترین این مسائل رعایت حجاب است .

وی گفت: بحث حجاب یکی ازاستانداردهایی است که در قرآن به آن تاکید وائمه و امام زمان(عج) به آن سفارش کرده اند که پیروی از این دستور و سفارش سبب ایجاد یک رابطه مستقیم با امام زمان (عج) و جزو یاران حضرت شدن می شود.

عدم تعادل اخلاقی و رفتاری جامعه را دچار تزلزل می کند

قائم مقام ومعاونت تبلیغ وتوسعه مؤسسه فرهنگی پژوهشی طهورا اذعان کرد: از پیامدهای مهم مدرنیسم بروز بحران فرهنگی و ترویج پدیده بی حجابی و بی بند و باری به صورت بسیار گسترده است که سبب عدم تعادل در زمینه های اخلاقی، انسانی و رفتاری می شود که متاسفانه بحث اخلاقی و انسانی در تمام دنیا، جوامع را دچار تزلزل کرده است.

حجت الاسلام باقرزاده افزود: بحران فرهنگی و ظهوربی دینی و فقدان ارزشهای دینی سبب شده رابطه های عاطفی از چهار چوب خود بیرون آمده و رنگ دیگری به خود گیرند اما وقتی وارد فرهنگ مهدویت شویم می بینیم فرهنگ ما با منافع استکبار سازگاری ندارد چون استکبار سعی دارد با تبلیغات مردم را سرگرم مادیات، شهوت وجلوه های دنیا کنند.

وی ادامه داد: اما مردم باید با پیروی ازمهدویت به سمت خودسازی و پیشرفت معنویت حرکت کنند چرا که قرار گیری در این مسیر خواست ائمه (ع) و امام زمان (عج) است.

پژوهشگر مباحث مهدویت اذعان کرد: یکی از راههای مبارزه با مهدویت بکار گیری ابزار هنری و سینمایی است که در این راستا سینمای هالیوود که متعلق به هفت شرکت یهودی است برنامه هایی تهیه می کند که هر انسان با هر جنسیتی وقت صرف دیدن این فیلمها می کند و خسته نمی شود.

سینمای هالیوود با زیبا جلوه دادن بی اخلاقی ها تقید و دین باوری ما را نشانه گرفته است

حجت الاسلام باقرزاده یاد آور شد: سینمای هالیوود آنقدر شهوت، خشونت، اسلام هراسی و… را زیبا جلوه داده و در دستور کار خود قرار می دهد که هر فردی در هر رده سنی جذب آنها می شود و متاسفانه اتفاقاتی که در این زمینه رخ می دهد نشان دهنده این امر است که هالیوود با در دست گرفتن رشته بی بند وباری می خواهد تقید، دین باوری و تزکیه نفس را در بین خانواده ها از بین ببرد.

قائم مقام و معاونت تبلیغ و توسعه مؤسسه فرهنگی پژوهشی طهورا ابراز داشت: کشورهای غربی و اروپایی برای خانواده های خود فیلمهای مستهجن را در اختیار می گذارد و برای کشورهای آسیایی یکسری مؤلفه های جدید می پیچند و اهداف خود را در قالب فیلم با زبان ایرانی و فارسی آرام آرام پیش می برند تا غیرت، بی حجابی، رابطه بین زوجین با افراد غریبه، کانون خانواده و .. را ریشه زنی و به اهداف خود دست پیدا کنند.

عدم رعایت حجاب و عفاف سبب تاخیر در ظهور می شود

وی با بیان اینکه نماز و حجاب فطریت یک انسان مسلمان است گفت: بحث پوشش و حجاب یک مبحث دینی است و همچون نماز که فطری و اسلامیت یک انسان مسلمان است اگر از بین برود رابطه انسان با مهدویت نیز قطع می گردد و بالعکس اگر به مقوله حجاب توجه شود زمینه برای اینکه انسان جز یاران امام زمان(عج) باشد بیشتر می شود.

پژوهشگرمباحث مهدویت عنوان کرد: عدم رعایت پوشش و حجاب در جامعه اسلامی باعث تأخیردر ظهور خواهد شد یکی از مستشرقین آمریکایی بیش از ۶ هزار روایت در مورد امام زمان(عج) عنوان می کند و می گوید تئوری مهدویت و اسلام می تواند ناجی دنیا باشد.

قائم مقام و معاونت تبلیغ و توسعه مؤسسه فرهنگی پژوهشی طهورا افزود: غربیان دارند در مقابل این امر برنامه ریزی می کنند تا در این مسیر خدشه وارد سازند و زنان را از حالت حجاب بیرون آورده و تضعیف کنند .

انتظار فرج نباید یک انتظار ایستایی باشد

وی با بیان اینکه انتظار فرج بزرگترین عمل برای هر فرد است تصریح کرد: اگر زن و مرد نتوانند وظائف دینی خود را درست انجام دهند گام مهمی در تأخیر ظهور امام زمان (عج) برداشته اند و باید توجه داشت که انتظار نباید یک انتظار ایستایی باشد بلکه باید مثبت، قابل تحرک و دارای آمادگی لازم برای زمینه سازی و بستر سازی برای جامعه مهدویت باشد.

حجت الاسلام باقرزاده ادامه داد: جامعه مهدوی جامعه از پیش تعیین شده نیست ما باید خودمان قدم به قدم آن را ایجاد و در مسیر آن حرکت کنیم و هر کسی چه زن چه مرد باید در جایگاه خود با حرکتی درست و تربیتی آگاهانه زمینه سازی لازم برای ظهور را فراهم سازند.

پژوهشگر مباحث مهدویت اذعان داشت: اما اگر بحث بی عفتی و بی حجابی به جامعه کشیده شود و نظم رفتاری جامعه در قبال مهدویت و امام زمان(ع) دچار خدشه شود قطعا این نابهنجاری سبب تاخیر در ظهور امام زمان(ع) خواهد شد.

قائم مقام و معاونت تبلیغ و توسعه مؤسسه فرهنگی پژوهشی طهورا خاطر نشان ساخت: اگر ما بتوانیم بحث توسل، تدین، حجاب و تقوا را در مسئله ظهور امام زمان(ع) درک و رعایت کنیم یقینا نقش مؤثری در مسیر ظهور امام زمان (ع) خواهیم داشت.

وی عنوان کرد: فرمان الهی و دستورامام زمان(ع) ازسوی خداوند است وامام زمان (ع) هر چه خدا تکلیف کرده به ما می گوید تا ما نیز در مسیر درست این هدایت قرار گیریم.

حجت الاسلام باقرزاده یادآور شد: متاسفانه در جامعه امروز ما، فرهنگ پوشش و رعایت حجاب در خانواده و جامعه بسیارکم رنگ شده است که اگر نتوانیم فرهنگ مهدویت و انتظار را در قالب رعایت عفاف و حجاب برنامه ریزی کنیم بدون شک زمان ظهور را طولانی تر خواهیم کرد.

پژوهشگر مباحث مهدویت گفت: جامعه اسلامی ما دارای یک فرهنگی دینی ومذهبی است که بر پایه انتظار فرج آقا امام زمان(ع) استوار است و این وظیفه ماست که با رعایت حجاب و عفاف و پوشش اسلامی زمینه سازی ظهور را برای امام زمان (ع) فراهم سازیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32