نماینده ولی فقیه در استان البرز:

بارزترین مصداق امر به معروف حفظ حکومت اسلامی است

کد خبر: 4209
15/09/20 - 2:59 ب.ظ

نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: بارزترین مصداق امر به معروف حفظ حکومت اسلامی است و بدترین منکر خودداری از توسعه و ترویج آن است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از کرج،‌ آیت‌الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی ظهر امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: مهمترین معروف در زمان ما، تشکیل حکومت اسلامی و حفظ و نگهداری این حکومت است.

وی گفت: بزرگترین خیری که خداوند برای بندگانش خواسته است اسلام است و از والاترین مصادیق این خیر «قرآن» و «عترت» است و تشکیل حکومت اسلامی، برترین دستور قرآن و عترت است که رسول خدا(ص)، امیرالمومنین علی (ع) و امام حسین (ع) این دستور به بهترین شکل ممکن اجرا نموده‌اند.

امام جمعه کرج بدترین منکر را اجازه دادن به دشمنان برای نفوذ در حکومت اسلامی خوانده و تاکید کرد: نفوذ سیاسی، فرهنگی، نظامی و اقتصادی به دشمن انکر منکرات است و تک تک ما نسبت به مقابله با این نفوذ وظیفه و مسئولیت داریم.

وی افزود: دشمن به دنبال تحریف آرمان‌های انقلاب است که برای این کار از شیوه‌های مختلفی نظیر گسترش مفاسد اخلاقی در میان جوانان و نوجوانان استفاده می‌کند و آنچه که با لذت‌جویی و موافق با منافع امیال نفسانی انسان است را وسیله قرار می‌دهد تا به هدف شوم خود برسد.

امام جمعه کرج امر به معروف و نهی از منکر را فعلی الهی و انسانی خوانده و گفت: امر به معروف و نهی از منکر، هم فعلی الهی است و در علم کلام بحث می‌شود و هم فعل انسانی نیز هست که در فقه به آن پرداخته می‌شود.

حسینی همدانی بیان داشت: قرآن کریم، امر به معروف و نهی از منکر را از اوصاف رسول خدا می‌داند و از وظایف مهم و اساسی ایشان است که عمل به این دو فریضه، موجب عظمت و عزت امت اسلامی می‌گردد.

وی گفت: در پذیرش دین اکراه و جود ندارد اما اگر کسی دین را پذیرفت باید بر اساس چارچوب آن و ضابطه‌های تعریف شده در آن عمل کند و امر به معروف و نهی از منکر، یکی از فروع دین اسلام است که همه باید به آن عمل نماییم.

نماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: این ساده‌انگاری است که گمان کنیم دشمن برای تضعیف حکومت اسلامی برنامه‌ریزی نکرده است.

وی در پایان از راهپیمایی و تجمع برای امر به معروف در کرج به خصوص در حوزه ترویج فرهنگ حجاب خبر داده و گفت: باید با امر به معروف و ارشاد مردم، به سمت گسترش فرهنگ حجاب برویم چرا که بی‌حجابی، فرهنگ نیست و اگر می‌خواهیم کار فرهنگی کنیم باید فرهنگ حجاب را گسترش دهیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32