کد خبر: 4184
15/09/19 - 11:01 ق.ظ

معاون فرماندار نور گفت: استحکام خانواده منوط به رعایت حجاب است و نباید به آن نگاه جنسیتی داشت.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان نور، سعید یزدانی ظهر امروز در جلسه کارگروه عفاف و حجاب این شهرستان، اظهار کرد: تاکنون همه برنامه‌ریزی‌ها بر روی حجاب متمرکز شده بود و به مسئله عفاف توجه‌ای نشد و همین امر سبب عدم موفقیت شده است.

وی افزود: عفاف یک امر درونی است و حجاب تجسم عینی آن است، اما در کنار هم موجب حفظ عفت عمومی جامعه هستند.

معاون فرماندار نور تصریح کرد: انسان عفیف مطمئنا انسان با حجابی است و همین عفت درونی سبب دوری از گناه، طهارت جسم و روح می‌شود.

این مسئول با تاکید بر برنامه‌ریزی جدی در مسئله عفاف، گفت: عفاف باید در جامعه فرهنگ و نهادینه شود، زیرا رعایت حجاب به تنهایی پاسخگوی دغدغه‌های شرعی و متدینان نیست و همه باید برای عفاف کار کنند.

یزدانی خاطرنشان کرد: آثار عفاف در جامعه امروز مشهود نیست و حجاب یا بدحجابی است که برخی بخشنامه‌ای و ظاهری است چون با عفاف همراه و عجین نشده است، دانش‌آموز، کارمند، معلم و … براساس یک دستورالعمل و الگو ملزم به رعایت حجاب هستند و در ساعات غیراداری و کاری شاید عامل به آن نباشند.

وی متذکر شد: باید دغدغه جریحه‌دار شدن عفت عمومی و اجتماعی در جامعه را داشت، چراکه استحکام خانواده منوط به رعایت عفاف است و حجاب در کنار عفاف می‌تواند به این موضوع کمک کند و سبب تربیت فرزندان عفیف شود.

معاون فرماندار نور افزود: باید توجه داشت که نگاه جنسیتی به موضوع عفاف و حجاب نکرد، چراکه برخی مردان هم بدحجاب و بی‌عفت هستند.

یزدانی در پایان ضمن تاکید بر رعایت عفت، گفت: عفاف و حجاب موجب آرامش روانی جامعه می‌شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32