کد خبر: 4155
15/09/18 - 12:45 ب.ظ

امام جمعه ارزوئیه گفت: جلوگیری از انحراف و بستن راه های نفوذ شیطان اصلی ترین علت احکام شرعیه به ویژه مسأله حجاب و عفاف است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت الاسلام محمدعلی جعفری، امام جمعه ارزوئیه، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا در کرمان، با اشاره به فلسفه حجاب و پوشش اسلامی، گفت: جلوگیری از انحراف و بستن راه های نفوذ شیطان اصلی ترین علت احکام شرعیه به ویژه مسئله حجاب و عفاف است.

وی افزود: حجاب و پوشش اسلامی تامین کننده امنیت روانی جامعه و نشان دهنده ارزش و شان افراد است.

این کارشناس مسایل دینی با اشاره به آثار زیان بار بی حجابی و پوشش های ناصحیح افراد در جامعه اسلامی، خاطر نشان کرد: بی حجابی و آرایش های بی دلیل زنان در اجتماع زمینه گناه و انحراف جوانان را به دنبال دارد و سعادت دینی اجتماع را خدشه دار خواهد کرد.

وی گفت: بانوان نباید در جامعه از لباس های بدن نما و آراینده به زینت استفاده کنند و باید نسبت به مسأله پوشش احتیاط لازم را داشته باشند.

حجت الاسلام جعفری با اشاره به خط قرمز های اسلامی در امر حجاب و عفاف، خاطر نشان کرد: مهم ترین معیار های پوشش صحیح اسلامی این است که لباس انسان تنگ، کوتاه، بدن نما و براساس شان صاحب لباس باشد و مسلمان نباید از البسه جذاب و چسبان استفاده کند.

وی با اشاره به وظایف خانواده ها در ترغیب فرزندان به امر پوشش، گفت: اهتمام به امر حجاب به وسیله تقویت پایه های اعتقادی خانواده و اهمیت دادن به باور های دینی است و پدر و مادر باید از همان زمان خردسالی فرزندان خود را با پوشش اسلامی آشنا کنند.

این کارشناس مسایل دینی با اشاره به راهکارهای تقویت بنیه های اعتقادی خانواده، افزود: پدر و مادر باید معرفت و بینش خود را نسبت به مسایل دینی افزایش دهند و از برخورد سلیقه ای با امر حجاب و عفاف خود داری کنند.

وی با اشاره به نوع برخورد پدر و مادر با مسأله حجاب و عفاف، تاکید کرد: نوع رفتار پدر و مادر با موضوع پوشش افراد خانواده باید عاقلانه، بر اساس معرفت و بینش دینی و به دور از زدگی باشد.

امام جمعه ارزوئیه با اشاره به نقش نماز در تحکیم باور های اعتقادی، گفت: اقامه نماز، جامعه را از فحشا و منکر دور می کند و لازم است خانواده ها نسبت به امر نماز و تقویت روحیه نماز در فرزندان تلاش کنند.

وی با اشاره به سایر عوامل اشاعه منکر در جامعه، گفت: عامل دیگر ترویج گناه و معضلات اجتماعی در جامعه، لقمه حرام است که باید به شدت از آن احتراز کرد.

حجت الاسلام جعفری خاطر نشان کرد: راه صحیح انسانیت، مسیر دین اسلام است و ما باید در رفتار ها و معاشرت های خود، به تعالیم دینی و اسلامی عمل کنیم.

امام جمعه ارزوئیه با اشاره به اهمیت مسأله پوشش و حجاب در مراکز آموزشی و دانشگاه ها، افزود: پوشش نا مناسب اثرات مخربی بر فضای علمی دانشگاه ها دارد و اجتماع را آلوده می کندو سبب افت علمی دانشگاه است.

وی با اشاره به معضل اختلاط جنسی در دانشگاه ها، تاکید کرد: تفکیک جنسی در دانشگاه لازم است و مسؤولان باید تدبیر جدی را در این زمینه اخذ کنند.

وی با استقبال از استفاده از لباس و فرم یک دست در مدارس به بیان فایده های این کار پرداخت و گفت: این مسأله نوعی آزادی روحی و روانی برای دانش آموزان در فضای مدرسه فراهم می کند و لازم است دانش آموزان و اولیا از این کار استقبال کنند و فرزندان خود را به این کار ترغیب کنند.

امام جمعه ارزوئیه با اشاره به وظیفه جوانان حزب اللهی در مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن، تصریح کرد: جوانان مومن، وظیفه سنگینی در قبال آموزش و ترویج فرهنگ پوشش اسلامی دارند.

وی با اشاره به مسؤولیت وزارت ارشاد در تبلیغ الگوی اسلامی پوشش، گفت: نظارت بر امر پوشش، در جامعه نباید سلیقه ای باشد و این ارگان فصل الخطاب تعیین حرمت یا حلیت موضوعات دینی نیست و لازم است وزارت ارشاد در این موارد تابع مراجع تقلید باشد.

حجت الاسلام جعفری در پایان با انتقاد از عملکرد وزارت ارشاد در مسئله حجاب و پوشش اسلامی، گفت: این مسأله یک امر دینی است و باید در موضوعات دینی مانند هر مسأله ای به متخصص آن رجوع کرد و نه آن که هر کس خود را صاحب نظر بداند تا سبب تناقض در گفتار و تشویش اذهان عمومی شود.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32