کد خبر: 4114
15/09/16 - 12:48 ب.ظ

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس گفت: ارتباطات اجتماعی، شالوده حیات اجتماعی انسان‌ها و منشأ اعتلای فرهنگ جامعه است و بی تردید، بدون آن هیچ یک از عناصر حیات…

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از فارس، کمیته عفاف و حجاب اداره کل کتابخانه‌های عمومی فارس، دومین کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی با عنوان «اهمیت ارتباطات اجتماعی» را روز گذشته، ۲۴ شهریور در سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) و بزرگداشت روز ازدواج برگزار کرد.
سید محمد امین جعفری حسینی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس در این کارگاه ضمن تاکید براهمیت و لزوم آگاهی از اصول برقراری ارتباط صحیح و آداب معاشرت گفت: امروزه توانایی یا عدم توانایی هر شخص در برقراری ارتباط با جهان پیرامونش عامل موفقیت و پیشرفت زندگی اوست.
وی، از نقش تاثیرگذار برخورداری از مهارت‌های ارتباطات اجتماعی در عصر ارتباطات گفت و خاطرنشان کرد: برقراری ارتباط متناسب با طیف وسیع مراجعین بخش‌های مختلف کتابخانه‌های عمومی، توسط کتابدارانی که علم مهارت‌های ارتباطات اجتماعی را فراگرفته‌اند، نویدبخش فضایی پویا و فعال در کتابخانه‌های عمومی خواهد بود.
جعفری افزود: ارتباطات اجتماعی، شالوده حیات اجتماعی انسان‌ها و منشأ اعتلای فرهنگ جامعه است و بی تردید، بدون آن هیچ یک از عناصر حیات جمعی پدید نمی‌آید.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس ادامه داد: کارگاه آموزشی مهارت‌های ارتباطات اجتماعی طی دو کارگاه مجزا ویژه آقایان و خانم‌ها برای کتابداران کتابخانه‌های عمومی شهرستان شیراز و کارکنان ستادی اداره کل کتاب خانه های فارس برگزار و با استقبال آن‌ها مواجه شد.
بنا بر این گزارش، شعبانی، مشاور خانواده و مدرّس این کارگاه آموزشی نیز شیوه‌های افزایش مهارت‌های ارتباطی را با تدریس شخصیت‌شناسی، موقعیت‌شناسی، اصول آداب معاشرت، نحوه درک زبان بدن، مهارت‌های همدلی و گوش سپردن به دیگران و… را مهمترین ابزار زندگی خانوادگی و شغلی امروز برشمرد و ابراز امیدواری کرد: این مهارت‌های کاربردی در تمامی لحظات زندگی مردم در جامعه مورد توجه و استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32