کد خبر: 4112
15/09/16 - 12:40 ب.ظ

آیت الله غرویان نقش صدا و سیما در مسئله حجاب را هم رتبه مرجع تقلید دانست.

آیت الله محسن غرویان در گفت و گو با پایگاه خبری حجاب ،با اشاره به اینکه صداو سیما در جامعه ما مانند مرجع تقلید عمل میکند؛ افزود: مردم در بسیاری از رفتار ها و عملکردهای خود به مظاهری که در صداو سیما نمود دارند استناد می کنند.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با بیان اینکه لباس ها و طرز حجاب و پوشش هنر پیشه ها برای مردم الگو است، خاطرنشان کرد: همه این ها نشان می دهد که صداو سیما نقش مهمی در تاثیرگزاری بر رفتار مردم دارد و دائما به آن استدلال کرده و امر و نهی شرعی را از آن دریافت می کند.
وی با تاکید بر اینکه  با توجه به نقش با اهمیت صدا و سیما در فرهنگ سازی در جامعه؛ تصریح کرد: شورای سیاست گزاری در صدا و سیما باید الگوی هماهنگی را با فتاوای علما و مراجع تقلید و مقام معظم رهبری در پیش گیرند .
آیت الله غرویان با اشاره به اینکه  این تضاد بین نماد ها در صداو سیماو نظرات و فتاوای مراجع  و علما مشکلی است که باید به آن توجه شده و حل شود، تاکید کرد: به طور نسبی صداو سیما سعی در ترویج فرهنگ حجاب داشته است اما بعد از ۳۶ سال بعد از انقلاب اسلامی هنوز در سطح جامعه وضعیت حجاب نا به سامان است و نشان دهنده یک جامعه اسلامی نیست.
استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه باید از جامعه شناسان و رواشناسان و علمای علوم تربیتی در کنار علمای حوزوی کمک گرفت؛ افزود: باید با مشورت این افراد ببنیم چه راه حلی برای ساماندهی این مشکل وجود دارد تا تدبیر منطقی اندیشیده شود.
وی با بیان اینکه باید کلید واژه های فرمایشات مقام معظم رهبری در امر حجاب استخراج شود، تصریح کرد: باید از هنر به عنوان ابراز بسیار نافذ و تاثیرگذار استفاده شود و به بیان گفتاری و سطحی اکتفا نشود.
آیت الله غرویان با اشاره به اینکه باید فرهنگ سازی از طریق تئاتر، سینما ، نقاشی و هنرهای دیگر  تاثیر گذاری بیشتری دارد ، خاطرنشان کرد: مسئله حجاب و عفاف مسئله ای ملی است و از همه کارشناسان فرهنگی باید استفاده شود که بخشی از آن علمای مذهبی هستند که به مسائل فقهی می پردازند اما نحوه ارائه به کار کارشناسی هنرمندان احتیاج دارد که نیاز به کار فرهنگی گارشناسان دارد.
 
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32