کد خبر: 4102
15/09/16 - 12:04 ب.ظ

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مسوولان باید با رواج نمادهای غربی در استان برخورد کنند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از حجت الاسلام سیدمهدی قریشی روز چهارشنبه در نشست روسا و دبیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان غربی افزود: در برخی موارد با غفلت مسوولان این نمادها تبدیل به فرهنگ عمومی می شود که این امر ، مقابله با این نمادهای منکر را در آینده مشکل تر می کند.
رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی اضافه کرد: در صورت سستی مسولان و نهادهای ذیربط نمی توان با مساله ای که تبدیل به فرهنگ شده ، مقابله کرد.
وی برخی بازیهای رایانه ای غیرمجاز را نمونه ای از نمادهای منکر در جامعه خواند و گفت: امروزه بازی های رایانه ای غیرمجاز به وفور در ویدئو کلوپها و سی.دی فروشی های این استان به خصوص در شهر ارومیه دیده می شود این در حالی است که فروش برخی از این بازهای رایانه ای در کشورهایی همچون آمریکا ، مالزی ، روسیه و ژاپن ممنوع است.
حجت الاسلام قریشی افزود: امروزه کودکان ما از بازی های غیرمجاز رایانه ای در فضای مجازی الگو می گیرند و با همین طرز فکر وارد زندگی و مباحث زناشویی می شوند که اثرات مخرب روحی و جسمی را به دنبال دارد و آینده جامعه را با مشکل مواجه می کند.
وی اظهار کرد: متاسفانه هیچ گونه برخوردی در زمینه بازی های رایانه ای در این استان وجود ندارد البته با شرایط کنونی ارتباطات نمی توان مانع استفاده از این نرم افزارها و بازی ها شد اما باید ناامنی ایجاد شود تا کودکان نتوانند بدون اطلاع خانواده به چنین بازی هایی دسترسی داشته باشند.
حجت الاسلام قریشی اظهار کرد: باید در زمینه استفاده از بازی های رایانه ای چاره ای اندیشیده شود چرا که در کشورهایی که خود سازنده این بازی ها هستند ، استفاده برخی از این بازی ها ممنوع است اما در کشور ما که قانون کپی رایت رعایت نمی شود ، به راحتی تکثیر و توزیع می شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه همچنین گفت: به راه انداختن کاروانهای عروسی در جاده ها در کنار بروز مباحث منکراتی و رعایت نکردن حجاب و عفاف ، موجب برهم خوردن نظم عمومی جامعه شده و به نظر می رسد کم کم تبدیل به فرهنگ عمومی می شود که وظیفه پلیس در کنار تذکر لسانی ، اقدام در خصوص رعایت موازین اسلامی و نظم دهی این کاروانهاست.
وی افزود: امروزه به علت نظارت و ممانعت از برگزاری مراسم مختلط ، جشن عروسی ها به خارج از شهر کشانده شده و مراسم به صورت مختلط برگزار می شود که اگر جلوی این کار هم گرفته نشود ، تبعات جدی ناخوشایندی در جامعه خواهد داشت.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32