کد خبر: 4102
15/09/16 - 12:04 ب.ظ

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مسوولان باید با رواج نمادهای غربی در استان برخورد کنند.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از حجت الاسلام سیدمهدی قریشی روز چهارشنبه در نشست روسا و دبیران ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان غربی افزود: در برخی موارد با غفلت مسوولان این نمادها تبدیل به فرهنگ عمومی می شود که این امر ، مقابله با این نمادهای منکر را در آینده مشکل تر می کند.
رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی اضافه کرد: در صورت سستی مسولان و نهادهای ذیربط نمی توان با مساله ای که تبدیل به فرهنگ شده ، مقابله کرد.
وی برخی بازیهای رایانه ای غیرمجاز را نمونه ای از نمادهای منکر در جامعه خواند و گفت: امروزه بازی های رایانه ای غیرمجاز به وفور در ویدئو کلوپها و سی.دی فروشی های این استان به خصوص در شهر ارومیه دیده می شود این در حالی است که فروش برخی از این بازهای رایانه ای در کشورهایی همچون آمریکا ، مالزی ، روسیه و ژاپن ممنوع است.
حجت الاسلام قریشی افزود: امروزه کودکان ما از بازی های غیرمجاز رایانه ای در فضای مجازی الگو می گیرند و با همین طرز فکر وارد زندگی و مباحث زناشویی می شوند که اثرات مخرب روحی و جسمی را به دنبال دارد و آینده جامعه را با مشکل مواجه می کند.
وی اظهار کرد: متاسفانه هیچ گونه برخوردی در زمینه بازی های رایانه ای در این استان وجود ندارد البته با شرایط کنونی ارتباطات نمی توان مانع استفاده از این نرم افزارها و بازی ها شد اما باید ناامنی ایجاد شود تا کودکان نتوانند بدون اطلاع خانواده به چنین بازی هایی دسترسی داشته باشند.
حجت الاسلام قریشی اظهار کرد: باید در زمینه استفاده از بازی های رایانه ای چاره ای اندیشیده شود چرا که در کشورهایی که خود سازنده این بازی ها هستند ، استفاده برخی از این بازی ها ممنوع است اما در کشور ما که قانون کپی رایت رعایت نمی شود ، به راحتی تکثیر و توزیع می شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه همچنین گفت: به راه انداختن کاروانهای عروسی در جاده ها در کنار بروز مباحث منکراتی و رعایت نکردن حجاب و عفاف ، موجب برهم خوردن نظم عمومی جامعه شده و به نظر می رسد کم کم تبدیل به فرهنگ عمومی می شود که وظیفه پلیس در کنار تذکر لسانی ، اقدام در خصوص رعایت موازین اسلامی و نظم دهی این کاروانهاست.
وی افزود: امروزه به علت نظارت و ممانعت از برگزاری مراسم مختلط ، جشن عروسی ها به خارج از شهر کشانده شده و مراسم به صورت مختلط برگزار می شود که اگر جلوی این کار هم گرفته نشود ، تبعات جدی ناخوشایندی در جامعه خواهد داشت.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32