کد خبر: 4081
15/09/15 - 10:54 ق.ظ

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه استان کردستان گفت: با توجه به شرایط کنونی جامعه حجاب و عفاف با حرکت‌های نهادی و مردمی رونق می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، زهرا حلوائیان، یکی از اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان کردستان امروز، ۲۴ شهریورماه در نشست هم اندیشی و توانمندسازی بانوان در حوزه عفاف و حجاب با تأکید بر امر فرهنگ سازی در بحث حجاب اظهار کرد: با فرهنگ‌سازی در این زمینه می توان به راحتی با مردم سخن گفت و مشکلات و مسائل پیش رو را بیان کرد.
وی با اشاره به اینکه ما در حال حاضر در عصرتقابل دوره سنتی با مدرنیته به سر می‌بریم، افزود: در این دوره که ارتباطات رسانه‌ای حرف اول را می‌زند، راهکارهای گذشته پاسخگو نیست.
حلوائیان با اعلام اینکه حضور در فضای مجازی نیازمند آموزش و برنامه‌های مختلف برای ارتقای سواد رسانه‌ای مخاطبان است، بیان کرد:‌ هویت انسان کنونی یک هویت سیال و نوبه نو است چراکه همواره در حال به روز شدن است.
وی اعلام کرد: در گذشته جوانان خود را در قالب قومیت، مذهب، دین و باورهای اعتقادی معرفی می‌کردند اما امروزه براساس موقعیت اجتماعی، بیمه‌های مختلف، بسته‌های حمایتی خود را معرفی می‌کنند که این جوان دیگر چارچوب‌های خانواده برایش ارزشی ندارد و هویت و مرزها را خود تعیین می‌کند.
یکی از اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان کردستان عنوان کرد: لقمان حکیم خطاب به فرزندش می‌فرماید:« فرزندم بکوش تا امروزت بهتر از دیروز و فردایت بهتر از امروز باشد، که هر کس دو روزش برابر باشد، زیانکار است و هر کس امروزش بدتر از دیروزش باشد، از رحمت خدا دور است» اما باید دانست که این تغییر و تحول باید در کجاها صورت گیره و به چه نوعی شکل بگیرد.
وی ادامه داد: ما امروز برای زنان اهمیت حجاب و عفاف را از دیدگاه اسلام تعریف می کنیم غافل از اینکه اسلام برای بانوان اخلاقیات، حقوق و جایگاهی نیز قائل شده است که باید برای جلب توجه زنان به این امر اخلاقات و حقوقی که برای زنان تعریف شده است، را در نظر بگیریم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32