کد خبر: 4081
15/09/15 - 10:54 ق.ظ

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه استان کردستان گفت: با توجه به شرایط کنونی جامعه حجاب و عفاف با حرکت‌های نهادی و مردمی رونق می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، زهرا حلوائیان، یکی از اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان کردستان امروز، ۲۴ شهریورماه در نشست هم اندیشی و توانمندسازی بانوان در حوزه عفاف و حجاب با تأکید بر امر فرهنگ سازی در بحث حجاب اظهار کرد: با فرهنگ‌سازی در این زمینه می توان به راحتی با مردم سخن گفت و مشکلات و مسائل پیش رو را بیان کرد.
وی با اشاره به اینکه ما در حال حاضر در عصرتقابل دوره سنتی با مدرنیته به سر می‌بریم، افزود: در این دوره که ارتباطات رسانه‌ای حرف اول را می‌زند، راهکارهای گذشته پاسخگو نیست.
حلوائیان با اعلام اینکه حضور در فضای مجازی نیازمند آموزش و برنامه‌های مختلف برای ارتقای سواد رسانه‌ای مخاطبان است، بیان کرد:‌ هویت انسان کنونی یک هویت سیال و نوبه نو است چراکه همواره در حال به روز شدن است.
وی اعلام کرد: در گذشته جوانان خود را در قالب قومیت، مذهب، دین و باورهای اعتقادی معرفی می‌کردند اما امروزه براساس موقعیت اجتماعی، بیمه‌های مختلف، بسته‌های حمایتی خود را معرفی می‌کنند که این جوان دیگر چارچوب‌های خانواده برایش ارزشی ندارد و هویت و مرزها را خود تعیین می‌کند.
یکی از اساتید حوزه و دانشگاه‌های استان کردستان عنوان کرد: لقمان حکیم خطاب به فرزندش می‌فرماید:« فرزندم بکوش تا امروزت بهتر از دیروز و فردایت بهتر از امروز باشد، که هر کس دو روزش برابر باشد، زیانکار است و هر کس امروزش بدتر از دیروزش باشد، از رحمت خدا دور است» اما باید دانست که این تغییر و تحول باید در کجاها صورت گیره و به چه نوعی شکل بگیرد.
وی ادامه داد: ما امروز برای زنان اهمیت حجاب و عفاف را از دیدگاه اسلام تعریف می کنیم غافل از اینکه اسلام برای بانوان اخلاقیات، حقوق و جایگاهی نیز قائل شده است که باید برای جلب توجه زنان به این امر اخلاقات و حقوقی که برای زنان تعریف شده است، را در نظر بگیریم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32