عضو هیئت علمی جامعه المصطفی تأکید کرد؛

تبیین مسئله فرهنگی حجاب از طریق ابزارهای فرهنگی

کد خبر: 4028
15/09/13 - 10:40 ق.ظ

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با اشاره به فرهنگی بودن مسئله حجاب بر لزوم استفاده از ابزارهای فرهنگی در تبین آن تاکید کرد.

آیت الله محسن غرویان در گفت‌و‌گو با خبرنگارپایگاه خبری حجاب با اشاره به اینکه حوزه‌های علمیه باید همه ابعاد اسلام را برای مردم توضیح و تبین کنند، اظهار داشت: حوزه‌های علمیه، علما و طلاب باید از برخود یک بعدی و یک طرفه به دین و مسائل دینی پرهیز کنند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی با بیان اینکه از دید مردم حوزه‌های علمیه بخشی ازدین را نادیده گرفته و تنها بر مسائلی مانند حجاب تاکید می‌کنند، افزود: توقع مردم بر این است که بر مسائل اقتصادی و سیاسی مانند اختلاس‌های میلیاردی پرداخته شده و به مسائل مذهبی هم در کنار آن پرداخته شود تا اعتماد مردم جلب شود.

وی با اشاره به اینکه این نپرداختن به مسائل سیاسی و اقتصادی باعث بی‌اعتمادی مردم می‌شود، خاطرنشان کرد: باید حوزه‌های علمیه و علما و روحانیان تمام مسائل مملکت را در نظر داشته و تنها بر مسائلی مانند حجاب تمرکز نکنند تا بتوان اعتماد مردم را جلب کرد.

آیت الله غرویان با تاکید براینکه وظیفه حوزه علمیه این است که مسائل مربوط به حجاب را به درستی تبین کند، تصریح کرد: صرفا خواندن آیات و روایات کافی نیست و باید به فلسفه حجاب و نقش حجاب در جامعه به صورت عقلانی و منطقی پرداخته شود.

استاد حوزه و دانشگاه با انتقاد از برخی رفتارهای سطحی در زمینه برخورد با بدحجابی، خاطرنشان کرد: مسئله حجاب و عفاف در ذات و در جوهر خود امری فرهنگی، روحی و ذهنی است و ما با فشارهای فیزیکی و مالی نمی‌توانیم در این زمینه به نتیجه‌ای برسیم.

وی با اشاره به اینکه راه حل مسائل فرهنگی باید در خود فرهنگ یافت، افزود: باید با انجام کار فکری و عقلانی رفتارهایی مانند حجاب و گفتار و نگاه اسلامی و دینی را از درون ومتناسب با شخصیت والای فرهنگی افراد نهادینه کنیم.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32