آیت‌الله واعظ موسوی در گفت‌وگو باحجاب نیوز مطرح کرد؛

امر به معروف و نهی از منکر دو واجب فراموش‌شده در جامعه

کد خبر: 4025
15/09/13 - 9:01 ق.ظ

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به بیان مقام معظم رهبری امر به معروف و نهی از منکر را دو واجب فراموش‌شده در جامعه دانست.

آیت‌الله سید محمد واعظ موسوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری حجاب با اشاره به اینکه حجاب و پوشش از منظر دین مبین اسلام هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها از ضروریات به‌حساب می‌آید، اظهار داشت: بشر حتی قبل از دین اسلام پوشش را به عنوان یکی از قوانین لازم‌الاجرا برای خود حساب می‌کرده است.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری افزود: ملاحظه نقاشی‌ها و مجسمه‌های پیشینیان نشان می‌دهد که آن‌ها همواره برای پوشش و حجاب جایگاه ویژه‌ای قائل بودند اما در قرون اخیر نهضت فرهنگی در غرب سبب رواج بدحجابی و بی‌حجابی شد.

آیت‌الله واعظ موسوی بابیان اینکه گسترش برهنگی و بدحجابی با توجه به سیطره فرهنگی و تمدنی غرب بر سایر نقاط دنیا توسعه یافت، گفت: چشم پوششی از آداب و سنن و عقاید مذاهب سبب ترویج بی‌حجابی در جامعه شد.

وی بابیان اینکه نشان دادن نوعی تمدن و پیشرفت بی‌حجابی باعث رشد این پدیده شوم گردید و کسانی که احساس تکلیف می‌کردند و اهل امر به معروف بودند گاهی با هجوم چنین باور غلطی مواجه شده و به این نتیجه رسیدند که تذکر لسانی کارساز نیست، اظهار داشت: باید گفت عموم جامعه باید به این وظیفه ایمانی خود عمل می‌کردند به وظیفه خود بی‌تفاوت شدند و می‌بینیم که در بین عموم جامعه افراد نسبت به حجاب بی‌تفاوت شده‌اند.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: شیوع بدحجابی و به‌غلط نماد فرهنگ و پیشرفت بودن جامعه از یک‌طرف و بی‌تفاوتی آحاد جامعه از طرف دیگر سبب کم رونق شدن دو فریضه واجب در جامعه شده است.

آیت‌الله واعظ موسوی با اشاره به بیان مقام معظم رهبری که امر به معروف و نهی از منکر دو واجب فراموش‌شده هستند، اظهار داشت: باید فرمایشات مقام معظم رهبری درزمینهٔ حجاب گردآوری، تقسیم‌بندی و به خوبی به آحاد جامعه آموزش داده شود تا اینکه بتوان این گفتارها را از میان روزنامه‌ها به آحاد جامعه بکشانیم.

وی با اشاره به اثرات مخرب ماهواره اظهار داشت: درزمینهٔ برخورد با اثرات مخرب ماهواره وظیفه رسانه ملی و سایر رسانه‌های نظام جمهوری اسلامی سنگین است و باید با ساخت و اکران برنامه‌های جذاب، مفید و سالم مخاطبان را از پای ماهواره برگردانند.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر فرهنگ‌سازی و نشان دادن راه‌های زندگی و اصول سالم زیستن گفت: فرهنگ دینی جامعه باید بالا رود تا اینکه مردم خودبه‌خود جذب این برنامه‌های تفریحی سالم و اخلاقی شوند و از برنامه‌های مخرب و ویرانگر ماهواره کنده شوند.

آیت‌الله واعظ موسوی با اشاره به نقش حوزه‌های علمیه در خصوص ترویج عفاف و حجاب خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه از دیرباز متولی فرهنگ و اعتقادات جامعه بوده وباید با فرهنگ‌سازی و تبلیغ مناسب با باورهای غلط مبارزه کنند و اعتقادات صحیح را ترویج و تعمیق دهند.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32