آیت‌الله غرویان در گفت‌و‌گو با حجاب نیوز:

مشکلات اقتصادی از دلایل بی‌توجهی به حجاب است

کد خبر: 3968
15/09/12 - 8:18 ق.ظ

عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی گفت: روایات «کاد الفقر أن یکون کفراً» و «لا معاش له لا معاد له» امروزه در بی‌توجهی به مسائل دینی ازجمله حجاب خود را نشان می‌دهد.

آیت‌الله محسن غرویان در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری حجاب با اشاره به اینکه تعصبات دینی، ایمانی و دغدغه‌های مذهبی در جامعه رو به کاهش است؛ اظهار داشت: علت این امر اختلاف‌های بین علما و فتاوای آن‌ها است.
عضو هیئت‌علمی جامعه المصطفی بابیان اینکه خود این اختلافات باعث کم شدن حساسیت مردم نسبت به نظرات علمای دین می‌شود، افزود: این امر اعتماد مردم را نسبت به علمای دین و فتوای آن‌ها از بین می‌برد.
وی با تأکید بر اینکه نتیجه این بی‌اعتمادی عدم حساسیت نسبت به مسائل شرعی است، خاطرنشان کرد: تلاش غرب و فرهنگ غربی برای دین زدایی و تضعیف ایمان مذهبی مردم از دیگر عواملی است که توجه به امر معروف ونهی از منکر را درزمینهٔ حجاب کاهش داده است.
آیت‌الله غرویان بابیان اینکه غربی‌ها از طریق رسانه‌ها مختلف تلاش می‌کنند که در مذهب کشور‌ها اسلامی اثر بگذارند؛ تصریح کرد: غربی‌ها با تلاش شبانه‌روزی خود توانسته‌اند در برخی موارد در تضعیف بنیان‌های دینی تأثیراتی داشته باشند.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به مسئله اقتصادی به عنوان یکی از عوامل از بین رفتن توجه به مسائل دینی؛ تأکید کرد: روایات «کاد الفقر أن یکون کفراً» و «لا معاش له لا معاد له» امروزه در بی‌توجهی به مسائل دینی ازجمله حجاب خود را نشان می‌دهد.
وی با تأکید بر اینکه مردم توقع دارند که حکومت مشکلات اقتصادی آن‌ها را برطرف کند، افزود: مردم وقتی می‌بینند که حکومت اسلامی نمی‌تواند مشکلات اقتصادی آن‌ها را برطرف کند آن‌ها هم در واکنش‌های رفتاری خود طوری رفتار می‌کنند که ضدیت با دین و حاکمیت را نشان دهند.
انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32