کد خبر: 3910
15/09/09 - 9:52 ق.ظ

امروزه در خیابان‌ها و مراکز تجاری و تفریحی شاهد هستیم برخی دختران و زنان با لباس زننده ظاهر می‌شوند که این ترویج بد حجابی و بی‌حجابی در جامعه نقشه دشمن است.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری شبستان، هر چند از نوشتن و گفتن در مورد برخی پوشش های نامناسب دختران و زنان در جامعه شرم می‌کنم، اما رسالتم مرا بر این می‌دارد که معضل پدیده بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه را به گوش کسانی برسانم که خود را در مقابل این معضل جدی به خواب زده و برای مقابله با این امر چاره‌ای نمی‌اندیشند.

برای مشاهده پدیده بدحجابی و نوع پوشش نامناسب برخی از افراد در جامعه نیاز به کنکاش نیست، کافی است سری به خیابان ها، بوستان‌ها، مراکز تجاری و تفریحی بزنید و ببینید که برخی دختران و زنان با مانتوهای بسیار کوتاه و لباس‌های چسبان، مانتوهای بلند بدون دکمه یا باز بودن دکمه‌ها، شال‌هایی که تنها نامی از شال و روسری دارد، اما پوشاننده مو و سر نیست و از همه بدتر آرایش های غلیظ که چهره طبیعی و واقعی را در لایه‌ای از روغن‌ها و کرم‌ها پنهان می‌کند، در جامعه ظاهر می‌شوند.

روز به روز طرح‌ها و مدهای جدیدی با الگوگیری از ماهواره در جامعه رواج پیدا کرده و بسیاری از دختران و زنان استانمان از این نوع مد استفاده کرده و در کوچه و خیابان ظاهر می‌شوند.

در فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی ما که برگرفته از آموزه‌های اخلاقی و دینی است، پوشش و البسه باز برای زنان و دختران از سوی غالب خانواده‌های ایرانی پذیرفته نیست و چنین پوششی خلاف هنجارهای متعارف اجتماعی و فرهنگی بوده و این نوع پوشش در درازمدت ممکن است روابط سالم اجتماعی به ویژه بنیان خانوادگی را دچار آسیب جدی کند.

یکی از مقامات بلند پایه آمریکا می گوید: هر زن چادری در کوی و بر زن در ایران به منزله پرچم جمهوری اسلامی است، لذا ما برای براندازی این نظام باید این حجاب را سست نماییم.

میشل هویلیک نویسنده فرانسوی می‌نویسد: جنگ بر ضد اسلام با کشتن مسلمان‌ها فایده ای ندارد، فقط با فاسد کردن آنها می‌توان به پیروزی دست یافت، پس باید به جای بمب بر سر مسلمانان، دامن کوتاه بریزیم.

این‌ها تنها چند جمله از سیاستمداران غربی است که برای ضربه زدن به عفاف و حجاب دختران و بانوان مسلمان و ایرانی گفته‌اند و این طرز پوشش‌ها که این روزها در کوچه پس کوچه‌ها و خیابان‌های کشور می‌بینیم حاصل تلاش آنان است.

اگر دشمنان اسلام به واسطه زور و قانون کشف حجاب نتوانستند به اهداف خود دست یابند از طریق برنامه‌ریزی‌های خود؛ آرام، آرام توانستند به دل عقاید و ارزش‌های اسلامی نفوذ کنند و اینک حجاب را تا مرز نازک شدن مانتوها و دیدن اندام زنان و دختران در پس پرده ایی نازک که مطمئنا اندام را دو چندان زیبا جلوه می‌دهد، کشانده‌اند.

رعایت عفاف و حجاب از سوی افراد یک جامعه اسلامی از ضروریات است و امروز ما می‌بینیم به دلایل مختلف همچون تهاجم فرهنگی دشمن و رشد شتابان ارتباطات و گسترش ماهواره و اینترنت تا حدود زیادی دچار آسیب شده و اگر کمی تامل نکنیم و مسئولان فرهنگی ما دست به کار نشوند، تاریخ تکرار می‌شود و جریان کشف حجاب در عصر امروز با ظاهری متفاوت رخ خود را نشان خواهد داد.

زنان محجبه و عفیفه مسلمان ایرانی در خط مقدم جبهه حق علیه باطل هستند و جهاد زن، حجاب و عفاف اوست؛ جهادی که در این برهه از زمان به لحاظ اهمیت و کلیدی بودن در پیروزی حق علیه باطل، هم رتبه جهاد جهادگران هشت سال دفاع مقدس است.

امروز ارزش حجاب و عفاف زن مسلمان چندین و چند برابر ارزش حجاب و عفاف در صدر اسلام و کل ادوار تاریخی است و زن با حجاب و عفاف در واقع یک رزمنده است، رزمنده‌ای که ارزش رزم او چه بسا والاتر و بالاتر از رزم رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی است.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32