مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه امام رضا (ع):

ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه

کد خبر: 3899
15/09/08 - 7:15 ق.ظ

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه امام رضا (ع) بر ضرورت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و لزوم توجه به واجب الهی امر به معروف و نهی از منکر تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، نخستین مرحله دوره تربیت و تعالی فرماندهان و بسیجیان سپاه امام رضا (ع) شهرستان البرز به مدت سه روز در امامزاده اباذر قزوین برگزار شد.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه سپاه امام رضا (ع) در این برنامه اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر از وجوب واجبات است، به نوعی که یکی از نشانه‌های مؤمن اشاعه امر به معروف و نهی از منکر در بین مردم و دوستان خود است.

حجت‌الاسلام حسن شجاعی‌مهر در ادامه بیان کرد: امر به‌ معروف یعنی همه‌ مؤمنان در هر نقطه‌ای از عالم که هستند، موظف بوده جامعه را به‌ سمت نیکی، به‌ سمت معروف و همه‌ کارهای نیکو حرکت دهند؛ نهی از منکر یعنی همه را از بدی‌ها، از پستی‌ها و از پلشتی‌ها دور بدارند که هر کدام از این چهار شاخص به‌نحوی هندسه‌ نظام اسلامی است.

وی آمران به معروف و ناهیان از منکر را مصداق «کونوا دعاه الناس بغیر السنتکم» که دیگران باید از آنها الگو بگیرند دانست و افزود: مسئله امر به معرف و نهی از منکر مثل نماز یاد گرفتنی است که باید از بزرگان دین الگو گرفت و دایره معروف و منکرها را بشناسید و علم آن را به دست بیاورید تا بتوانید در دیگران تأثیرگذار باشید.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه البرز در پایان اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین واجبات دین مقدس اسلام امر به معروف و نهی از منکر است که باید برای امر به معروف و نهی از منکر از خودمان و از زن و فرزند شروع کنیم، نماز بخوانیم و روزه بگیریم، حجاب و عفافت را رعایت کنیم، چراکه هر کس خود را اصلاح کرد می‌تواند در جامعه تأثیرگذار باشد و به یکی از زمینه‌سازان ظهور مصلح حقیقی جهان لقب بگیرد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32