معاون سیاسی، امنیتی استانداری لرستان:

تقویت فرهنگ عفاف و حجاب از ضروریات جامعه است

کد خبر: 3894
15/09/08 - 6:15 ق.ظ

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: جهت‎گیری اصلی جامعه باید بر مبنای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب است .

به گزارش پایگاه خبری حجاب به نقل از خبرنگار خبرگزاری برنا از لرستان سید سعید شاهرخی در کارگروه حجاب و عفاف افزود : بحث حجاب و عفاف از مباحث بسیار مهم و تاکید شورای عالی انقلاب فرهنگی است .
وی با بیان اینکه جهت گیری اصلی جامعه باید بر مبنای تقویت فرهنگ عفاف و حجاب باشد اظهار کرد :تقویت و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب از اصلی ترین ارکان پیشبرد جامعه به لحاظ مادی و معنوی است .
وی تصریح کرد : در این راستا تلاش در جهت تعمیق باورهای دینی و فرهنگ سازی این مهم تاثیر گذار تر از برخوردهای مقطعی در جامعه است .
شاهرخی با اشاره به باورهای دینی و فرهنگی مردم در توجه به حجاب و عفاف در سطح جامعه گفت :متاسفانه در حال حاضر بدحجابی در سطح دانشگاه ها و میان جوانان بیشتر دیده می شود .
وی افزود : جلوگیری از حضور اینترنت و ماهواره و موبایل در سطح جوانان کاری غیر ممکن است اما انجام فعالیت های فرهنگی و معرفی ارزش های دینی و اعتقادی در سطح جوانان نتایج ارزنده و قابل توجهی خواهد داشت .
وی با تاکید براینکه روح جوانان را باید تقویت کرد و اظهار کرد :در حال حاضر بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز در این استان مشغول تحصیل هستند که در این راستا نیازمند کار فرهنگی بیشتر در جهت تقویت و توسعه فرهنگ حجاب و عفاف هستیم .
وی در ادامه با اشاره به بی توجهی برخی مدیران دستگاه ها به کارگروه حجاب وعفاف افزود : متاسفانه برخی مدیران دستگاه های اجرایی با غیبت در این کارگروه توجه چندانی به این مقوله مهم ندارند و این در حالی است که تقویت فرهنگ حجاب و عفاف باید از نوجوانی و جوانی در سطح جامعه نهادینه شود .

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32