گفت‌وگوی حجاب نیوز با سودابه آقاجانیان؛

داشتن مبانی فرهنگی عمیق لازمه نهادینه شدن حجاب در جامعه است

کد خبر: 3886
15/09/07 - 8:55 ق.ظ

اولین مجری چادری تلویزیون گفت: در امر حجاب کار فرهنگی عمیق صورت نگرفته است و باید کار کارشناسی عمیق بر روی حجاب صورت بگیرد.

سودابه آقاجانیان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری حجاب نیوز با اشاره به بازخورد مثبت همکاران، بینندگان و مهمانان درباره پوشش چادر مجریان تلویزیونی اظهار داشت: من قبل از اینکه وارد صداوسیما بشوم چادری بودم و خودم چادر را انتخاب کرده‌ام و در بیرون از سازمان هم چادری هستم.

اولین مجری چادری تلویزیون افزود: در آن زمان که وارد سازمان شدیم به دلیل فضای مثبتی که نسبت به خانم‌های چادری وجود داشت بازخورد مثبت بود و حتی خیلی‌ها تمایل به پوشش چادر و داشتن حجاب کامل داشتند.

آقاجانیان با اشاره به نقش صداوسیما در توسعه حجاب گفت: صداوسیما درباره توسعه حجاب به خوبی عمل نکرده است و علیرغم اینکه برنامه‌های متعددی در مورد حجاب داشتیم ولی هیچ‌وقت درباره مبانی حجاب که شامل نشر عفاف می‌شود برنامه‌سازی اصولی در مورد آن صورت نگرفته است.

وی بابیان اینکه صداوسیما کار کارشناسی خوبی در مورد حجاب انجام نداده است، تأکید کرد: چرا باید ببینیم که به تازگی فضای شبکه مجازی عفاف و حجاب در تلویزیون در حال راه‌اندازی است و این در حالی است که سی‌وچند سال از انقلاب گذشته است.

اولین مجری چادری تلویزیون افزود: بحث حجاب مختص جامعه ما است و در سایر کشورها به شکل قانون نیست و در کشور ما حجاب قبل از اینکه تبدیل به قانون شود باید کار کارشناسی و فرهنگ‌سازی صورت می‌گرفت که این کار انجام نشد و کارشناسان ما وقت و تمرکز خود را بر روی مسائل دیگر گذاشتند.

آقاجانیان خاطرنشان کرد: کم‌کم کارشناسان ما متوجه شدند که باید کار کارشناسی عمیق بر روی حجاب باید صورت بگیرد و در مورد این کم‌کاری‌ها باید گفت که کار دست ما داد و باید مبانی فرهنگی عمیق در این رابطه داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه همه چیز به فرهنگ‌سازی برمی‌گردد و اینکه کارشناسان ما از هر قشر و تفکری همه به فکر راه‌حلی باشند، گفت: باید بپذیریم که در بین کارشناسان هم حتی هم‌فکری وجود ندارد چراکه بعضی از کارشناسان اعتقاد به برخورد قهری نسبت به حجاب دارند و برخی نیز معتقد به داشتن رفتار و برخورد ملاطفت‌آمیز دارند و باید آسیب‌شناسی کنیم و کارشناسان از هر قشری باید به فکر راه‌حل باشند.

اولین مجری چادری تلویزیون بابیان اینکه نباید با همه افراد در امر حجاب یکسان برخورد کرد و باید افراد ناآگاه نسبت به حجاب و افرادی که آگاهانه حجاب را رعایت نمی‌کنند از هم جدا کرد و بین این دو قشر تفاوت قائل شد، خاطرنشان کرد: حتی قانون راهنمایی و رانندگی کمکی به بهبود مسئله حجاب نکرده است و برخوردها قهری نسبت به حجاب عکس‌العمل جوانان را بدتر می‌کند.

آقاجانیان با اشاره به عدم فرهنگ‌سازی سازمان صداوسیما در مورد حجاب و کوتاهی در این مورد گفت: باید اذعان کرد که همیشه با جریان پیش رفته و فرهنگ‌سازی‌های لازم در این زمینه صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: ما نیامده‌ایم با فرهنگ‌سازی سلیقه‌ها را تابع خود بکنیم و در موقعی در سازمان صداوسیما میدان به افرادی داده شد که جسارت بیشتری داشتند و این مسئله سبب انزوای اعضای محجبه سازمان شده است.

اولین مجری چادری تلویزیون با انتقاد از صداوسیما درباره محدود بودن کار خانم‌های محجبه در صداوسیما گفت: کار مربوط به حوزه رسانه برای افراد چادر محدودتر شده است و حداکثر کاری که خانم‌های محجبه در سازمان دارند در حوزه رادیو بوده و محدود است و این برای رسانه ملی خوب نیست.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32