کد خبر: 3874
15/09/07 - 6:10 ق.ظ

عضو هیت علمی موسسه امام خمینی(ره) گفت: دشمنان علاوه برتولید ابزارهای تبلیغی علیه حجاب اعتراف کرده اند اگر بخواهیم اسلام را درایران تضعیف و انقلاب شیعه را…

به گزارش پایگاه خبری حجاب حجت الاسلام ابوالفضل ساجدی عضو هیت علمی موسسه امام خمینی(ره) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان با اشاره به نگاه غفلت جامعه نسبت به فرهنگ حجاب و پوشش گفت: در این که حجاب یکی ازضروریات دین است بحثی نیست و درمیان شیعه و سنی اتفاق نظر وجود داشته ومجتهدین نیزفتوای واحدی درباره پوشش برای مردان و در زنان بیشترفتوا داده اند.

وی افزود:البته فلسفه حجاب هم به طور خلاصه عبارت از هدایت متعادل گرایشات و امیال جنسی انسانها و جلوگیری از افراط در ارضا نیازها و جلوگیری از ناهنجاری در رفتارهای جنسی است.

حجت الاسلام ساجدی ادامه داد: حجاب به تعبیری دیگر مدیریت صحیح گرایشات جنسی و غریزی انسانها و تعدیل آنهاست اسلام در این حال که به نیازهای جنسی توجه دارد و اجازه نمی دهد پیروی و افراط در غرایز جنسی و رفتاری، گرایشات برترانسانی را فدای گرایشات حیوانی کند چراکه زیاده روی و افراط دراین مسیر را سبب خاموش شدن فطرت خداجوی درانسانها می داند.

عضو هیت علمی موسسه امام خمینی(ره) تصریح کرد: متاسفانه در جامعه ما مقوله حجاب رو به سستی نهاده که مهمترین عامل آن استفاده از ابزارهای تبلیغی دشمن در این عرصه است.

وی اظهار داشت: وجود ماهواره به عنوان یکی از مهمترین وسیله تبلیغی توانسته ابعاد مختلف گرایشات حیوانی را در چار چوب خانواده و جامعه با استفاده از ابزارهای صوتی و تصویری خود نهادینه و جامعه را دچار چالش سازد.

مهمترین سلاح دشمن در تضعیف اسلام و خدشه دار کردن شیعه ترویج بی حجابی است

حجت الاسلام ساجدی خاطر نشان ساخت: دشمنان خارجی و کشورهای غربی در این تلاش هستند تا با استفاده از ابزارهای تبلیغی خود جامعه ایران را به سمت ازمهلال تدریجی بکشانند و در این راستا بی حجاب کردن زنان و مردان ایران را در نابودی فرهنگ دینی و اسلامی ما مورد هدف قرار داده اند.

عضو هیت علمی موسسه امام خمینی(ره) یاد آورشد: روپرت مرداک که از سرمایه داران صهیونستی و صاحب رسانه های ضداسلام وشیعه می باشد به طور ویژه ای در این عرصه فعالیت داشته واعتراف می کند که اگر بخواهیم اسلام را درایران تضعیف و انقلاب شیعه راخدشه دار کنیم یکی ازمهمترین عوامل آن سست کردن حجاب بانوان جامعه آنان است.

وی با اشاره به تاثیرپذیری جوانان توسط ابزارهای تبلیغی غرب گفت: متاسفانه مهمترین و گویاترین وسیله تبلیغی غرب با عنوان ماهواره در خود نهاد خانواده وجود دارد که در عصر امروز اینترنت و شبکه های مجازی به این عرصه تبلیغی افزوده شده و توانسته اند به راحتی اعتقادات دینی و اسلامی جوانان را مورد هدف قرار دهند و آثار منفی غیر قابل جبرانی را در جامعه ایجاد کنند.

دید گسترده رسانه های غربی به حجاب سبب شکسته شدن قبح گناه در جامعه شده است

حجت الاسلام ساجدی ابراز داشت: شبکه های ماهواره ای با دیدی گسترده اهداف تبلیغی خود را درراستای تضعیف حجاب و اسلام در قالب و شکلهای مختلف از جمله گفتگوی مستقیم، گفتگوهای پزشکی، هنری، پخش فیلم و سریال و حتی در قالب برنامه های طنز قبح گناه را شکسته و نگاهی منفی درباره حجاب در جامعه ایجاد کنند.

عضو هیت علمی موسسه امام خمینی(ره) با بیان اینکه خانواده در جامعه حاضر نسبت به بروز برخی مشکلات رفتاری و اخلاقی جوانان خود احساس خطر کرده اند افزود: خانواده باید ماهواره را دشمن خود بدانند واجازه ندهند دشمن با ابزارهای تبلیغی خود کانون خانواده را تخریب کنند .

وی ادامه داد: عوامل مختلفی ازجمله خانواده، گرایشات دینی، رسانه های صوتی و تصویری، مراکز اموزشی و ….در جامعه وجود دارد که نقش مؤثری در تزلل حجاب ایفا می کنند.

احساس خطر خانواده ها نسبت به بی حجابی زنان در جامعه

حجت الاسلام ساجدی ابراز داشت: وجود ماهواره در خانه و عدم نظارت خانواده بربرنامه ها و تبیغات سوء شبکه های ماهواره ای نفوذ این رسانه را با جهت گیری به سمت ارزشهای اخلاقی، ارتباط با دیگران، حجاب و ….دو چندان کرده است اما جای بسی خوشحالی است که خانواده ها و مردم نسبت به این مقوله احساس خطر کرده اند و عواقب شوم این پدیده را به یکدیگر گوش زد می کنند .

عضو هیت علمی موسسه امام خمینی(ره) تصریح کرد: در برخی مواقع باید گرایشاتی که قلوب و احساسات را تحت تاثیر قرار می دهند شناسایی و به طور متقابل گرایشات معنوی و زیبای های اخلاقی را تقویت و به سایر ابعاد و نیازهای فطری جوانان و شکوفایی استعداد آنها توجه داشته باشیم.

نقش خانواده ،سبک زندگی اسلامی و رسانه در مبازره با بی حجابی

وی با اشاره به اینکه دستیابی به این موارد نیازمند همکاری گسترده رسانه ها می باشد گفت: اگر بنای خانواده مستحکم و سبک زندگی اسلامی در جامعه حاکم شود بتدریج بی حجابی در جامعه رخت خواهد بست و جامعه نیز باید بداند که وجود زنان باحجاب افتخار و بی حجاب مایه تزلل جامعه خواهد بود که باید با آن برخورد و مبازره شود.

حجت الاسلام ساجدی خاطر نشان ساخت: متاسفانه برخی افراد به جهت اینکه مسئله حجاب برای آنهاحل نشده است درخواندن نماز هم غفلت می کنند و نمیدانند که خود حجاب نقش مؤثری در آرامش روان، ارتقاء تحصیلی، پایداری خانواده و …. دارد که اگر این موضوع به درستی تبلیغ شود وافزایش پیدا کند بدون شک تاثیرات شگرفی در خانواده و جامعه خواهد داشت.

عضو هیت علمی موسسه امام خمینی(ره) در ادامه افزود: رسانه های صوتی و تصویری از دیگر مواردی هستند که توانسته اند در سالهای اخیر با ارائه فیلم و سریال، برنامه های هنری و…گامی هرچند کوتاه اما اثر گذار در مسیر حجاب و پوشش در جامعه بردارند اما نباید فراموش کرد که هنرمندان و بازیگران به عنوان الگوهای رفتاری تاثیر شگرفی بر جوانان دارند که مسئولین باید در این راستا نظارت جدی بر عملکرد رفتاری و پوششی آنها داشته باشند چراکه این نظارت به نوبه خود کمک به نهاد خانواده و جامعه است.

وی اظهار داشت: ترویج حجاب در واقع تضمین سلامت و بهداشت روانی ومعنوی جامعه است که سبب رعایت اخلاق شایسته دراجتماع می شود که اگر طرح ترویج صحیح و درست حجاب با برنامه ریزی و توجه به مضامین دینی و اسلامی با اشکال مختلف در جامعه پیاده شود قطعا سلامت معنوی جامعه در سایه رعایت حجاب و عفاف ارتقاءپیدا کرده و آسیبهای رفتاری و اخلاقی در جامعه کم رنگ خواهند شد.

انتهای پیام/

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شبکه های اجتماعی

     
           

آخرین اخبار

خوراک حجاب نیوز

اگر میخواهید مطالب حجاب نیوز را از دست ندهید، مشترک خوراک حجاب نیوز شوید!

feed32